Maksymilian Szwed z AZS Łódź i Maher Ben Hlima z RKS Łódź mistrzami Polski

Lekkoatletyka. W Bydgoszczy rozgrywano są 100. Mistrzostwa Polski.

Wspaniale w finale na 400 m pobiegł Maksymilian Szwed z AZS Łódź. Uzyskał czas 45,25, co jest rekordem życiowym młodego lekkoatlety z klubu prezesa Lecha Leszczyńskiego oraz rekordem Polski do lat 23. Ten młodzieżowy rekord odebrał Markowi Plawgo. Wielkie gratulacje. Maksymilian pokonał Igora Bogaczyńskiego i Karola Zalewskiego. Łodzianin poprawił rekord życiowy o blisko pół sekundy (wcześniej 45,70). W dniu triumfu Maksymiliana Szweda prezes Lech Leszczyński obchodził urodziny. To najlepszy prezent.
Złoty medal w chodzie na 10 km wywalczył Maher Ben Hlima z RKS Łódź. O ponad minutę i 20 sekund wyprzedził Dawida Tomalę.

Wicemistrzem Polski natomiast w rzucie dyskiem został Robert Urbanek z MKS Aleksandrów. Uzyskał wynik 60.62. Niewiele zabrakło mistrzowi Polski w rzucie dyskiem Oskarowi Stachnikowi do zapewnienia sobie miejsca w rankingu olimpijskim dającego kwalifikację do startu w Paryżu. Dyskobolowi AZS-u UMCS-u Lublin potrzebny był do tego wynik 62.30. Ostatecznie złoto zdobył z rezultatem 62.22 – była to jego jedyna ponad sześćdziesięciometrowa próba w konkursie.

Jakub Bracki, kolega klubowy Roberta Urbanka z MKS Aleksandrów, zajął czwarte miejsce w trójskoku. Do medalu zabrakło mu 35 cm. Dziewiąty w trójskoku był Szymon Gabrysiak (MUKS Park Zduńska Wola).
Srebrny medal w trójskoku wywalczyła Agnieszka Bednarek (AZS Łódź). Uzyskała wynik 13.45, a do złota, które wywalczyła Adrianna Laskowska z AZS Poznań zabrakło jej 29 centymetrów.
Nie zdobyła tym razem medalu Kinga Królik z Azymutu Pabianice. Bieg na 3 tys. m z przeszkodami zakończyła na miejscu czwartym.
O ogromnym pechu może mówić Klaudia Wojtunik (AZSŁódź), która po błędzie na dystansie finiszowała siódma z czasem 14.31. Walcząca o kwalifikację olimpijską płotkarka nie pobiegnie w finale i będzie musiała czekać na rezultaty ze świata. ą