Manchester City - Lech Poznań 3:1

Piłkarze Lecha Poznań przegrali pierwszy mecz w fazie grupowej Ligi Europy. Poznaniacy przegrali na City of Manchester Stadium z Manchesterem City 1:3.

Trzy gole dla angielskiej drużyny zdobył Emmanuel Adebayor, natomiast bramkę dla poznaniaków zdobył Jhoel Tshibamba. Do przerwy Manchester City prowadził 2:0, pięć minut po rozpoczęciu gry w drugiej połowie lechici zdobyli gola, a chwilę później Tshibamba miał rewelacyjną okazję do wyrównania, ale posłał piłkę nad bramką. Gdy Adebayor trafił po raz trzeci, emocje się skończyły.
Po porażce na City of Manchester Stadium poznaniacy spadli na drugie miejsce w grupie A, a wyprzedzili ich gracze City. W drugim dzisiejszym meczu trzeciej kolejki w grupie A Red Bull Salzburg zremisował z Juventusem Turyn 1:1.