Manchester United bliżej finału

Marek Kondraciuk

Manchester United, po zwycięstwie w Gelsenkirchen nad Schalke 2:0 jest o mały krok (rewanż za tydzień na Old Trafford) od awansu do finału Ligi Mistrzów na Wembley (28 maja).
W pierwszej fazie bohaterem meczu był bramkarz Schalke Manuel Neuer, który do przerwy w pięciu klarownych sytuacjach uchronił swój zespół od straty bramki. Szczęście odwróciło się od niego dopiero w 67 min, przy akcji duetu gwiazd Manchesteru Wayne Rooneya i Ryana Giggsa, zakończonej celnym strzałem Walijczyka. Dwie minuty później podwyższył wynik strzałem z 13 m Rooney, po zagraniu Meksykanina Javiera Hernandeza.
FC Schalke 04 Gelsenkirchen - Manchester United 0:2 (0:0)
0:1 Giggs (67), 0:2 Rooney (69)
Żółte kartki: Metzelder, Sarpei - da Silva.
Sędzia: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania) Widzów na Veltins Arena: 54.142.
Schalke: Neuer - Uchida, Matip, Metzelder, Sarpei (72, Escudero) - Farfan, Papadopoulos, Jurado (83, Draxler), Baumjohann (53, Kluge) - Raul, Edu. Trener: Ralf Rangnick.
Manchester: van der Sar - Fabio da Silva, Vidić, Rio Ferdinand, Evra - Ji-Sun Park (73, Scholes), Valencia, Carrick, Giggs - Rooney (83, Nani) - Hernandez (73, Anderson). Trener: Alex Ferguson.