Marcin Majka wicemistrzem Polski. Trzy brązowe medale

Nasi utalentowani zapaśnicy i ich trenerzy
Nasi utalentowani zapaśnicy i ich trenerzy Boruta Zgierz
Zapasy. Marcin Majka zawodnik Boruty Olimpijczyka Zgierz zajął drugie miejsce w kategorii 74 kg na młodzieżowych mistrzostwach Polski które odbyły się w Rudniku.

- Był to pierwszy start po ciężkiej kontuzji Marcina Majki, który tym udanym występem wraca do sportowej rywalizacji - opowiada Jarosław Majka.

Duży wkład w powrót Marcina Majki na zapaśnicze maty mają klubowi trenerzy Ania Słomińska i Wojciech Zieliński.

Marcin jest członkiem kadry narodowej i przygotowuje się do startów międzynarodowych pod okiem trenera kadry narodowej Yusupa Abdusalamowa.

Także inni zapaśnicy podczas młodzieżowych mistrzostw Polski odnieśli duże sukcesy. Na pochwały zasługują zawodnicy KS Shark Łódź, podopieczni trenera Ryszarda Leśniewskiego, Filip Rogut zajął trzecie miejsce w kategorii 86 kg, a Jakub Jankowski - piąte miejsce w kategorii 97 kg.

Medal brązowy pojechał do KS Budowlanych Łódź. Wysokie trzecie miejsce w mistrzostwach zajął Robert Dobrodziej w kategorii 57 kg.

Również brązowy medal wywalczyła Katarzyna Smulczyk, zawodniczka Master Łódź. Zajęła trzecie miejsce w zapasach kobiet w kategorii 76 kg. Katarzyna Smulczyk to podopieczna trenera Jacka Górskiego.

Sukcesy pięciorga zapaśników naszych klubów to duże osiągnięcie zapasów łódzkiego. Można zaryzykować twierdzenie, że jesteśmy potęgą w tej dyscyplinie sportu i będziemy tę pozycję zajmować jeszcze przez długie lata.