Nasza Loteria

Mariański Group- profesjonalizm i pasja [VIDEO]

Redakcja
W Mariański Group łączy się pracę z pasją, a ta nie kończy się po godzinach pracy. Podstawą działalności Grupy jest siła zespołu i synergia doświadczeń. Dla klientów MG jest opiekunem, doradcą i partnerem biznesowym. Samo rozwiązywanie problemów, które już wystąpiły to za mało. Przewidywanie zagrożeń i zapobieganie negatywnym konsekwencjom biznesowych decyzji Przedsiębiorcy jest misją przyjętą przez Grupę.

W grupie siła

Mariański Group to zespół pięciu spółek tworzących Grupę, która oferuje pełen zakres usług związanych z obsługą biznesu. Ponad pół tysiąca stałych klientów stawia MG w czołówce branży usług prawnych na rzecz biznesu. Po niespełna czterech latach działalności jest to wynik bardzo dobry. Młodsze spółki w Grupie notują równie dynamiczny rozwój.

Inni niż wszyscy

Przewaga Mariański Group nad konkurencją leży w tym, iż każda spółka Grupy jest częścią dużej układanki. Eksperci pracujący w każdej z nich uzupełniają się wzajemnie i wspólnie pochylają nad problemem klienta, by znaleźć dla niego najlepsze rozwiązanie, pod kątem zarówno prawnym i podatkowym, ale i rachunkowym czy biznesowym. Wszyscy eksperci dostępni są w jednym miejscu, co dodatkowo oszczędza czas i pieniądze klienta.

Inny aspekt przewagi Mariański Group to jakość świadczonych usług. Zespoły poszczególnych spółek dobierane są nadzwyczaj starannie - spośród osób o ugruntowanej wiedzy i dużym doświadczeniu.

Jako jedyna w łódzkim i nieliczna w Polsce Grupa Mariański świadczy doradztwo osobom zamożnym dedykując im specjalne usługi i wsparcie we wszelkich prawnych aspektach planowania podatkowego, zarządzania majątkiem, prowadzenia inwestycji w kraju czy za granicą, w relacjach z instytucjami i sporach sądowych. Grupa współpracuje z największymi bankami w Polsce, świadcząc specjalistyczne usługi dla klientów private bankingu.

Wyróżnikiem Mariański Group jest również wyjątkowa dbałość o bezpieczeństwo danych klientów. Spółki korzystają z najnowszych systemów informatycznych, szyfrowanych połączeń i innowacyjnych rozwiązań, gwarantujących najbezpieczniejszy poziom gromadzenia i przepływu informacji.

Podstawową spółką, od której zaczęła się działalność grupy, jest spółka Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa, zajmująca się obsługą prawną i podatkową przedsiębiorców. Takie połączenie jest ważne, gdyż niewiele jest w Polsce firm, które są równie kompetentne zarówno w zakresie obsługi prawnej, jak i podatkowej. Kancelaria wymieniana jest w różnych rankingach jako największa z łódzkich kancelarii obsługujących biznes i jedna z kilkunastu największych w Polsce.

Trzy filary rozwoju
Mariański Group działa zgodnie z przyjętą strategią zrównoważonego rozwoju, przygotowaną pod kątem Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Opiera ją na trzech podstawowych założeniach: określeniu podstawowych potrzeb pracowników i współpracowników oraz przeciwdziałaniu dyskryminacji; zaspokojeniu aktualnych oraz przyszłych potrzeb rozwoju firmy, dzięki wdrażaniu nowych technologii oraz postępowi techniki, co nie wpływa negatywnie na zasoby przyrodnicze oraz stan środowiska naturalnego; oraz aktywnemu wspieraniu ciekawych i skutecznych rozwiązań w wielu dziedzinach życia społecznego m.in. na polu edukacji, kultury oraz sportu.

Mariański Group dba o swoich pracowników, wspierając ich w pasjach i rozwoju. Zgodnie z zasadą, że zadowolony człowiek jest spełniony również zawodowo, a tylko taki może być najlepszym partnerem biznesowym dla klientów firmy.

Spółki wchodzące w skład Grupy

Mariański Group oprócz Kancelarii Prawno-Podatkowej, to również spółka outsourcingowa - Mariański Group Outsourcing Księgowości - zajmująca się szeroko rozumianą księgowością, włączając w to pojęcie również wskazanie, czy sposób rozliczeń w danej firmie jest właściwy, gdzie mogą się czaić potencjalne ryzyka i czy (na przykład) poziom kosztów nie jest zbyt wysoki.

Mariański Group Audyt - spółka zatrudniająca biegłych rewidentów, którzy zapewniają bieżące wsparcie w tworzeniu polityki rachunkowości przedsiębiorstwa oraz audyty już funkcjonujących systemów księgowo-finansowych.

Inną spółką wchodzącą w skład Grupy jest Business Consulting, wspierająca przedsiębiorców w identyfikacji obszarów potencjalnego wzrostu i wdrożeniu właściwej strategii. Zarządzanie zespołem, analizy finansowe, raportowanie zarządcze, tworzenie nowych modeli operacyjnych - spółka Business Consulting służy pomocą w każdym z tych zakresów.

Jest wreszcie spółka Mariański Group Marketing, oferująca profesjonalne wsparcie marketingowe, w tym nieszablonowe pomysły kreujące atrakcyjny wizerunek firmy na wymagającym rynku.

Wsparcie 360°

Mariański Group wspiera przedsiębiorców na każdym etapie prowadzenia biznesu. Zarówno przy planowaniu działalności, w bieżącym doradztwie funkcjonującej firmy, w miesięcznych rozliczeniach finansowo-księgowych czy kontrolach podatkowych, jak również w procesie sukcesyjnym zmierzającym do przekazania biznesu następcom.

Poza korzyściami wynikającymi ze współpracy z ww. spółkami, MG proponuje też komplementarne usługi starannie dobranych zewnętrznych ekspertów, których prace koordynuje w imieniu klienta. Grupa współpracuje z renomowanymi notariuszami, rzeczoznawcami majątkowymi, tłumaczami przysięgłymi, a także podmiotami wyspecjalizowanymi w zakresie HR i psychologii biznesu oraz w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Jedno miejsce, wielu specjalistów, pełne wsparcie dla firmy. A wszystko po to, by klient mógł skoncentrować się na osiąganiu celów biznesowych i realizacji własnych pasji. W myśl zasady: „my pracujemy, Ty masz czas, by rozwijać firmę”.

Klienci
W ogromnej większości są to firmy z polskim kapitałem, z grupy średnich i dużych przedsiębiorstw. Jak podpowiada bowiem doświadczenie, z reguły firmy polskie chcą rozmawiać z polskimi kancelariami, licząc na ich lepszą znajomość polskiej gospodarki i systemu prawnego, który ulega przecież częstym zmianom.

Jeśli chodzi o wsparcie firmy w przypadku kontroli podatkowej, a także w zakresie restrukturyzacji czy sukcesji - w grę wchodzi teren całej Polski. Jeśli chodzi o bieżące doradztwo prawno-podatkowe, Mariański Group koncentruje się na firmach działających w miastach, gdzie grupa ma swoje ośrodki, a więc w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Częstochowie.

Nowy projekt - Fabryka Przedsiębiorczości

Głównym założeniem Fabryki Przedsiębiorczości jest stworzenie unikalnego na skalę całego kraju miejsca, w którym przedsiębiorca uzyska interdyscyplinarne wsparcie dla prowadzonego biznesu. Ale nie tylko. Oprócz funkcji gospodarczej tego miejsca, projekt nastawiony jest również na realizację funkcji edukacyjnej, kulturalnej i rekreacyjnej.

W projekcie przewidziana jest szeroko pojęta współpraca z Uniwersytetem Łódzkim i innymi uczelniami oraz instytucjami naukowo-badawczymi regionu łódzkiego w celu rozpowszechniania idei przedsiębiorczości już wśród studentów. Jednym z założeń Fabryki Przedsiębiorczości jest również podjęcie działań aktywizujących ludzi na terenie zdegradowanym. Kładziony jest też duży nacisk na promocję historii Miasta Łodzi oraz łódzkiej przedsiębiorczości.

W budynku Fabryki planowane są cykliczne wystawy dzieł sztuki, w tym prac wybitnych surrealistów, eksponowanie murali, rzeźb, happeningi artystyczne. Rewitalizacja terenu wokół Fabryki ma objąć także nadanie obiektowi funkcji rekreacyjnych - w planach jest ogólnodostępny woonerf, siłownia, boisko czy nawet kino plenerowe. W dni wolne od pracy w obiekcie Fabryki będą organizowane targi, np. o tematyce zdrowego żywienia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym problemem w Polsce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki