Głosowanie zakończone
Plebiscyt: PLEBISCYT EDUKACYJNY 2023

Dyrektor Roku Placówki Edukacyjnej

Od ponad 40 lat jestem nauczycielką, a od 33 lat pracuję z dziećmi i młodzieżą, będącymi pacjentami łódzkich szpitali pediatrycznych w szkole szpitalnej. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 146 w Łodzi, której jestem dyrektorem od ponad 4 lat to szkoła bez dzwonków, a nauczyciele mają przestrzeń do rozwoju.


Wszystkie moje działania edukacyjne są skierowane na rozbudzanie kreatywności, na rozwijanie samodzielności, wyobraźni oraz kształtowanie zainteresowań. Uczenie się przez doświadczanie jest niezwykle ważne, bo taką wiedzę dziecko najlepiej zapamiętuje. Bardzo dużą wagę przykładam do kształtowania wartości np. poprzez stworzenie w Instytucie CZMP „Zakątka wsparcia”. Szukamy darczyńców, którzy przekazują najpotrzebniejsze rzeczy dla małych i większych pacjentów, będących w trudnej sytuacji ze względu np. na nagły pobyt w szpitalu.


Na zajęciach uczymy się dbać o przyrodę w szkolnym patio i rozwijamy zainteresowania przyrodnicze. W trakcie leczenia ważną rolę odgrywa terapeutyczna możliwość oderwania się od smutnych myśli, od zabiegów, często ratujących życie.


Skutecznie pozyskuję jako osoba prywatna, z grupą nieformalną nauczycieli lub jako dyrektor pomoce wzbogacające prowadzenie zajęć edukacyjnych, uczestnicząc w projektach, m.in. Robotyka w szkole szpitalnej, Hortiterapia w szpitalu czy też pozyskując fundusze na stworzenie szkolnego patio w ramach "Ogrodów Społecznych w mieście Łodzi 2023".


Jako szkoła szpitalna na zdecydowany wzrost uczniów z problemami psychicznymi reagujemy na co dzień współpracując ze szkołami macierzystymi, rodzicami oraz z personelem medycznym.


Doświadczenia ostatniego roku szkolnego zmobilizowały mnie do zorganizowania konferencji „Zaburzenia depresyjno-lękowe w chorobach przewlekłych. Jak pomóc?”. Uświadomienie konieczności podejmowania kompleksowych i zdecydowanych działań, w szczególności w szkole, w domu, w grupie rówieśniczej, rozpoznawanie na wczesnym etapie zaburzeń depresyjno-lękowym oraz pokazanie gdzie szukać pomocy to nadrzędne cele konferencji. Jeżeli założone cele zostaną zrealizowane i zapobiegniemy samookaleczeniom lub próbie samobójczej czy depresji, choćby w przypadku jednego dziecka to będę najszczęśliwszym nauczycielem na świecie.



Czas wolny spędzam w gronie najbliższych na podróżach dalekich i bliskich, lubię czytać książki i oglądać filmy.



____________


UWAGA! Ważna informacja dla osób

nominowanych do nagrody:

warto zadbać o swoją prezentację

w plebiscycie - można dodać zdjęcia

i opis lub zaktualizować dane


KLIKNIJ i EDYTUJ prezentację

____________


Czytaj więcej o plebiscycie

na www.dzienniklodzki.pl/nauczyciel