Marszałek wstrzymał 24 mln złotych na EC1

  Marszałek wstrzymał 24 mln złotych na EC1

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  EC1 Wschód i Zachód będzie częścią Nowego Centrum Łodzi
  1/2
  przejdź do galerii

  EC1 Wschód i Zachód będzie częścią Nowego Centrum Łodzi ©Krzysztof Szymczak

  Urząd Marszałkowski w Łodzi odrzuca wniosek Łodzi o dofinansowanie rewitalizacji zabytkowej elektrociepłowni EC1 na cele kulturalne. Marszałek ma twierdzić, że Instytucja Kultury EC1 Łódź - Miasto Kultury nie wykonała zaleceń pokontrolnych Urzędu Zamówień Publicznych. Walka idzie o 24 mln zł dotacji dla miasta.
  Marszałek wstrzymał realizację wniosku miejskiej instytucji o dotację już w grudniu 2012 roku i nadal odmawia miastu wypłaty środków. Dlaczego?

  - Gdy rozpisywaliśmy przetargi na EC1, zażądaliśmy, by oferenci przedstawili nam swój potencjał budowlany - dodaje Adam Komorowski, dyrektor EC1 Łódź - Miasto Kultury. - Jednak nie wszystkie firmy, które stanęły do przetargu, wypełniły to zalecenie. Musieliśmy dopytywać o te informacje.
  Urząd Zamówień Publicznych, który skontrolował przetargi, stwierdził, że musieliśmy dać nieprecyzyjne zapisy do konkursów, skoro oferenci ich nie zrozumieli. Ale UZP nie wyciągnął z tego tytułu żadnych konsekwencji.

  Urząd Marszałkowski miał oprzeć się o uwagi UZP i zakwestionował dotację dla miasta.

  - Sprawa może się skończyć w sądzie - dodaje Adam Komorowski.

  Jacek Grabarski z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi twierdzi, że trwają rozmowy z miastem o dotacji.

  - Wypłata została wstrzymana, ponieważ - naszym zdaniem - były błędy we wniosku miasta o płatność - mówi Jacek Grabarski. - Zależy nam, by środki z Unii Europejskiej zostały wydane w sposób prawidłowy.

  To niejedyny spór, związany z budową EC1. Instytucja Kultury EC1 uważa, że budowa obiektów EC1 Zachód powinna być sfinalizowana do końca tego roku. Wykonawca twierdzi, że prace potrwają maksimum do końca sierpnia 2014 roku. W poniedziałek odbędą się kolejne negocjacje w tej sprawie.

  Natomiast wyposażeniem EC1 Zachód zainteresowanych jest kilkanaście firm. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na wyposażenie obiektu. Miasto ma 30 mln złotych na wyposażenie "łódzkiego Kopernika".

  Tymczasem ku końcowi zbliżają się prace w EC1 Wschód. Usuwane są tam ostatnie usterki, a obiekt powinien być oddany do użytku w ciągu najbliższych tygodni.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (8)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Konca ni widac

  Pardons (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Tempo te renowacji przypomina czasy sredniowiecza, miejmy nadzieje ze nie pobija rekordu czechslowackiej, tu chyba jest probleem tego kraju niedowlad i kasa. Topimy na pokolenia srodki w murach...rozwiń całość

  Tempo te renowacji przypomina czasy sredniowiecza, miejmy nadzieje ze nie pobija rekordu czechslowackiej, tu chyba jest probleem tego kraju niedowlad i kasa. Topimy na pokolenia srodki w murach ktore powsataja 25. Nie wiem, ale czas wymienic cala klase polityczna nie radza sobie i nie poradza. Teraz jeszcze ten nieszczesny ten row zdanowskiej i dworzec czy plywalnia juz nikt dokladnie nie wie co oni tam tworza.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A ten marszałek ma jakieś imię i nazwisko? I partię z której pochodzi?

  Ech (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

  Bo jeśli kwestionują to że w przetargu chcemy od firm by pokazały że coś potrafią, a one tego nie potrafią zrozumieć (w sensie przeczytać ze zrozumieniem). I z powodu że są analfabetami ich...rozwiń całość

  Bo jeśli kwestionują to że w przetargu chcemy od firm by pokazały że coś potrafią, a one tego nie potrafią zrozumieć (w sensie przeczytać ze zrozumieniem). I z powodu że są analfabetami ich odrzucamy to chyba dobrze? Bo jak inaczej ktoś kto nie potrafi ze zrozumieniem po polsku czytać ma potrafić przeczytać plan budowlany?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ludzie ! Opamietajcie się !

  Odcinek Lędźwiowy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 8

  Zalejcie tą dziurę wodą! Zarybcie.Posadźcie drzewa.Będzie można połowić,na grzyby przyjechać,uprawiać sporty wodne czy nakarmić łabędzia bułką.Póki jest jeszcze czas.Przecież to może być taki nasz...rozwiń całość

  Zalejcie tą dziurę wodą! Zarybcie.Posadźcie drzewa.Będzie można połowić,na grzyby przyjechać,uprawiać sporty wodne czy nakarmić łabędzia bułką.Póki jest jeszcze czas.Przecież to może być taki nasz łódzki Central Park ! ! !zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  Pavel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

  to tylko w Łodzi...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zmiany

  mnb (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 11

  Część zburzyć, część przerobić na mieszkania, galerię handlową, trochę biur i parkingów. Co się da sprzedać. I tak miasto wyjdzie z tego g..... , zafundowanego przez króle.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  spadaj durniu z takimi radami! Niech Zdanowska odzyska zmarnotrawione przez bledy A.Walczaka w SSS

  patriota (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 8

  Zdanowska nie zazadala od Walczaka pelnomocnika ds SSS wyjasnien w sprawie zmarnotrawienia 25 mln z naszych podatkow na realizowana niezgodnie z prawem SSS. Nie zawiadomila Prokuratury ze Walczak...rozwiń całość

  Zdanowska nie zazadala od Walczaka pelnomocnika ds SSS wyjasnien w sprawie zmarnotrawienia 25 mln z naszych podatkow na realizowana niezgodnie z prawem SSS. Nie zawiadomila Prokuratury ze Walczak ustawial przetarg na EC 1.
  A swoja droga okazuje sie ze czesc EC1 w ktorej jest Fundacja Lyncha i Zydowicza jest realizowana w terminie i sprawnie.
  Moze jednak blede bylo odbieranie Fundacji Sztuki Swiata wlasnosci EC1 wschod.
  Lynch I Zydowicz juz byndopilnowali by terminy byly dotrzymywane i nie bylo wpadek takich jak w SSS czy dworcu fabrycznym.
  Przeciez ta Fundacja juz kilka lat temu zwracala uwage wojewodzie Chelminskiej ze pozwolenie na budowe na SSS wydala z naruszeniem obowiazku uzgodnien srodowiskowych a zakresie niezgodnego znprawem powiekszenia projektu o dodatkowe podziemne kondygnacje. Fundacja wskazywala iz badania hydrogeologiczne wskazuja iz na poziomie ok -8 m jest stalemlustromwody a zejscie z budowoa ponizej tej granicy spowoduje wzrost poziomu wod gruntowych w okolicach budowy i zagrozi m.in fundamento EC1 wschod.
  Zlecewazono ostrzezenia Lyncha i Zydowicza i teraz mamy kwiatek w postaci grozby otraty 1.2 mld dla dworca.
  Ekipa Zdanowskiej odpowiada za tolerowanie niedbalstwa, naduzyc, korupcji i marnotrawstwa w NCL.
  Nie glosujmy na PO powiazane ze Zdanowska i Grabarczykiem i Biernatem. Stop Walaskom! Kacprzakom! Nowakom! Domaszom.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  I marszałek też przeciw prezydent.

  sklave

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 6

  Dane z grudnia 2011 roku.
  6409 zł wynosi średnia pensja w miejskiej instytucji "EC1 Łódź Miasto Kultury",a jej dyrektor zarabia ok. 12 tys. zł brutto. Takie dane padły podczas posiedzenia komisji...rozwiń całość

  Dane z grudnia 2011 roku.
  6409 zł wynosi średnia pensja w miejskiej instytucji "EC1 Łódź Miasto Kultury",a jej dyrektor zarabia ok. 12 tys. zł brutto. Takie dane padły podczas posiedzenia komisji kultury Rady Miejskiej w Łodzi.
  Liczba etatów w tej instytucji, zajmującej się sprawą Nowego Centrum Łodzi, to 24,6.
  więcej:
  sklave.manifo.com/polityka zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  I marszałek też przeciw prezydent.

  sklave

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 4

  Dane z grudnia 2011 roku.
  6409 zł wynosi średnia pensja w miejskiej instytucji "EC1 Łódź Miasto Kultury",a jej dyrektor zarabia ok. 12 tys. zł brutto. Takie dane padły podczas posiedzenia komisji...rozwiń całość

  Dane z grudnia 2011 roku.
  6409 zł wynosi średnia pensja w miejskiej instytucji "EC1 Łódź Miasto Kultury",a jej dyrektor zarabia ok. 12 tys. zł brutto. Takie dane padły podczas posiedzenia komisji kultury Rady Miejskiej w Łodzi.
  Liczba etatów w tej instytucji, zajmującej się sprawą Nowego Centrum Łodzi, to 24,6.
  więcej:
  sklave.manifo.com/politykazwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo