MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mateusz Barwaśny: dlaczego młodzi ludzie głosują na Prawo i Sprawiedliwość

redakcja
Mateusz Barwaśny.
Mateusz Barwaśny.
Rozmawiamy z Mateuszem Barwaśnym, doktorem nauk prawnych, wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Łaskiego oraz kandydatem na posła Prawa i Sprawiedliwości w okręgu numer 11.

We współczesnym świecie polityka nie jest popularnym tematem, skąd u Pana zainteresowanie?

Mateusz Barwaśny: Wiem, że nie każdy jest fanem polityki, ale ja ogromnie interesuję się właśnie tym tematem. Dlaczego? Bo uważam, że polityka ma ogromny wpływ na nasze życie codzienne. Decyzje polityków wpływają na naszą edukację, zdrowie, bezpieczeństwo i naszą przyszłość. Chcę być świadomym obywatelem i mieć realny wpływ na te decyzje poprzez aktywny udział w procesie demokratycznym. Ponadto moje zainteresowanie polityką wywodzi się z długotrwałego zaangażowania w życie społeczne. Już od najmłodszych lat działałem w różnych stowarzyszeniach i organizacjach społecznych. W gruncie rzeczy moje pragnienie, aby coś zmienić i działać na rzecz lokalnej społeczności, towarzyszyło mi od dzieciństwa. Nawet koledzy w szkole nadali mi pseudonim "Premier", co świadczy o moim dość wczesnym zainteresowaniu tą dziedziną życia.

Wielu młodych ludzi nie rozumie polityki, prościej jest im oczerniać polityków i wykrzykiwać nie zawsze cenzuralne hasła. Co Pan chciałby powiedzieć, przekazać młodemu pokoleniu na temat polityki i polityków?

Zauważam, że wielu młodych ludzi ma negatywny obraz polityki, często wynikający z kontrowersji i afer. Moim celem jest zmiana tego negatywnego zapatrywania, zachęcając młodych ludzi do spojrzenia na politykę jako narzędzie do tworzenia pozytywnych zmian. Kluczowym elementem tego procesu jest inwestowanie w edukację polityczną, aby młodzi ludzie lepiej rozumieli procesy polityczne. Nie możemy zapominać o tym, że każdy głos ma znaczenie. Dlatego ważne jest, abyśmy słuchali młodych ludzi, rozważali ich opinie i reprezentowali ich interesy w polityce. Dodatkowo, angażowanie młodych ludzi w projekty społeczne i działalność obywatelską może pomóc im zrozumieć, jak mogą realnie wpływać na swoje otoczenie. Jestem dobrym przykładem, ponieważ od 23. roku życia pełnię funkcję radnego. Widzę, że moje działania mają realny wpływ na poprawę życia mieszkańców, których reprezentuję. Dlatego ważne jest, aby młodzi ludzie widzieli te pozytywne aspekty polityki i nie uważali, że wszyscy politycy są źli. Wspólnie możemy budować lepszą przyszłość i tworzyć społeczeństwo, które odzwierciedla nasze wartości i aspiracje.

Jest Pan politykiem Prawa i Sprawiedliwości, a czemu nie PO czy Lewicy?

Decyzja o wyborze przynależności do partii politycznej opiera się na osobistych przekonaniach i wartościach. Wybrałem Prawo i Sprawiedliwość, ponieważ podzielam ich poglądy i program polityczny. Ta partia jest zaangażowana w ochronę tradycyjnych wartości, pielęgnowanie historii, propagowanie patriotyzmu, prowadzenie działań w obszarze polityki społecznej, dążenie do wyrównywania szans, budowanie bezpieczeństwa narodowego oraz wzmacnianie poczucia narodowej dumy. Co równie istotne, Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która dotrzymuje danego słowa. To aspekt, który dla mnie ma ogromne znaczenie. Obietnice wyborcze nie pozostają jedynie na papierze, stają się faktem, a nie tylko pustymi frazesami w ustach polityków. Nawet jeśli ktoś nie zgadza się z programem partii, to trudno zarzucić Prawu i Sprawiedliwości, że nie realizuje swojego programu wyborczego.

Jaki Pan ma pomysł na politykę, dzięki któremu chce Pan przekonać młodych ludzi do udziału w wyborach i głosowania na Pana?

Mój pomysł na przekonanie młodych ludzi do uczestnictwa w wyborach opiera się na kilku kluczowych założeniach. Po pierwsze, planuję promować edukację polityczną, aby młodzi ludzie mieli pełne zrozumienie funkcjonowania systemu politycznego oraz świadomość konsekwencji, jakie niosą ze sobą polityczne decyzje. Po drugie, zamierzam aktywnie słuchać i reprezentować ich interesy, tak aby czuli, że ich głos jest istotny i brany pod uwagę. Po trzecie, dążę do zaangażowania młodych ludzi w działalność społeczną i udział w projektach, które mają na celu poprawę jakości życia społeczeństwa. W ostatecznym rozrachunku, moim celem jest stworzenie otwartego i transparentnego dialogu między młodymi ludźmi a przedstawicielami politycznymi, abyśmy mogli wspólnie budować lepszą przyszłość naszego kraju. Dlatego też jest niezbędne wybranie kandydata z młodszego pokolenia, który dzieli ich wartości i zaangażowanie, i który jest gotów działać dla dobra społeczeństwa. Moim zdaniem wprowadzenie zmiany pokoleniowej jest absolutnie niezbędne.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki