Maturzystki dowiedziały się, jak chronić się przed rakiem...

  Maturzystki dowiedziały się, jak chronić się przed rakiem piersi [ZDJĘCIA]

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Maturzystki dowiedziały się, jak chronić się przed rakiem piersi [ZDJĘCIA]
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  Nigdy wcześniej nie badały swoich piersi ani nie poprosiły o to lekarza. Nie zastanawiały się nad nowotworem, ponieważ myślały, że w tak młodym wieku choroba ich nie dotyczy. We wtorek otworzyły szeroko oczy i postanowiły, że pójdą do lekarza na badania. Wszystko za sprawą IV Meetingu na rzecz walki z rakiem piersi, który w Urzędzie Miasta zorganizowała Fundacja Carpe Diem. Na meeting zaproszono 18 szkół z województwa łódzkiego. Do Łodzi przyjechało 300 tegorocznych maturzystek.
  - Robimy to, by uświadomić młodym dziewczynom, jakie zagrożenie niesie z sobą nowotwór piersi. O profilaktyce trzeba pamiętać już w tak młodym wieku, ponieważ na nowotwór piersi może zachorować każdy - mówi Joanna Przybył, prezes Fundacji Carpe Diem. - Sama z zawodu jestem nauczycielką i wiem, że w szkole zbyt wiele na ten temat się nie mówi. Kiedy pięć lat temu zachorowałam na raka piersi, zdałam sobie z tego sprawę. Postanowiłam to zmienić, dlatego wpadłam na pomysł organizowania meetingów, takich jak ten.

  Sala w UMŁ wypełniła się po brzegi. Maturzystki wysłuchały wykładów lekarzy na temat nowotworów piersi. O swoich doświadczeniach i leczeniu opowiedziały też kobiety, które same toczą walkę z rakiem.

  - U mnie raka wykryto, kiedy miałam zaledwie 34 lata. Badałam się regularnie, a chorobę zdiagnozowano u mnie, kiedy karmiłam piersią. Rak może dotknąć każdego - mówiła Marzena Stępińska, łodzianka, która walczy z nowotworem sutka.

  Licealistki z woj. łódzkiego pytały też, jak samemu można badać piersi. Obiecały, że będą to robić.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny