Mecz Widzewa odwołany. Duże emocje i niezwykły mecz w Łowiczu. Wygrana ŁKS

Radość w Łowiczu. Podopieczni trenera Piotra Trepki zagrali dobry mecz przeciwko Górnikowi Wałbrzych.

Czołowa drużyna pierwszej ligi przyjechała do Łowicza pewna swego. Nasza drużyna zaczęła mecz przestraszona i przegrała pierwszą kwartę różnicą 20 punktów. Mylił się ten, kto uważał, że już nic ciekawego w Łowiczu się nie stanie. Koszykarze Piotra Trepki drugą kwartę wygrali różnicą 18 punktów i mecz zaczął się od nowa.

Na 2 minuty i 29 sekund przed końcem trzeciej kwarty Księżak wyszedł na prowadzenie 63:61 i nie oddał go do końca spotkania. W czwartej kwarcie łowiczanie kontrolowali wynik, prowadząc nawet różnicą 10 punktów.

Koszykarze ŁKS CoolPack pokonali Kolejarza Radom, choć nie było to tak przekonujące zwycięstwo, jak setki zaliczane wcześniej. Dość powiedzieć, że jeszcze na początku czwartej kwarty łodzianie prowadzili tylko 64:60. Na szczęście pewnie wygrali.

Pewne zwycięstwo w pierwszej lidze pań odniosły koszykarki Grot F&F Automatyka Pabianice.
Pierwsza liga mężczyzn:
Księżak Łowicz - Górnik Trans.eu Wałbrzych 95:87 (17:37, 31:13, 24:16, 23:21)

Księżak: Daniel Dawdo 20, Michał Jankowski 18, Piotr Robak 18, Arkadiusz Kobus 15, Maksymilian Motel 14, Jakub Stanios 6, Mateusz Fatz 4, Nikodem Kowalski 0, Michał Świderski 0. Trener: Piotr Trepka.

Druga liga mężczyzn:
ŁKS Coolpack Łódź - Kolejarz Basket Radom 84:73 (22:17, 23:17, 17:22, 22:17)

ŁKS Coolpack: Bartosz Wróbel 26, Jacek Gwardecki 15, Norbert Kulon 14, Bartłomiej Bartoszewicz 10, Michał Mycko 8, Kacper Dominiak 6, Jakub Zapart 3, Piotr Keller 2, Kacper Maj 0, Arkadiusz Świt 0, Karol Kołodziejczyk 0. Trener: Piotr Zych.

Pierwsza liga kobiet, grupa A:
Grot F&F Automatyka Pabianice - AZS UMCS II Lublin 81:35 (15:17, 25:9, 22:6, 19:3)

Grot F&F Automatyka Pabianice: Magdalena Grzelak 21, Natalia Danych 16, Natalia Łopińska 16, Aleksandra Janiak 10, Aleksandra Lorenz 6, Pola Kaźmierczak 6, Patrycja Kirsz 4, Aleksandra Kowalska 2, Mariola Dzikowska 0. Trener: Piotr Rozwadowski.