Medal łodzianina w Meksyku. Krzysztof Szewczyk z szansami na olimpijski medal w 2020 roku [ZDJĘCIA]

Krzysztof Szewczyk z dumą prezentuje wywalczony medal
Krzysztof Szewczyk z dumą prezentuje wywalczony medal Olimp Łódź
Maciej Gawłowski, trener reprezentacji Polski seniorów przekazał nam informację o Młodzieżowej Lidze Światowej Karate rozgrywanej w meksykańskim Cancun.

Maciej Gawłowski pisze: W Cancun (Meksyk) odbył się kolejny turniej cyklu Youth League Karate 1 (Młodzieżowa Liga Światowa). W zawodach wzięło udział 508 zawodników z 32 państw. Świetnie spisał się zawodnik Olimpu Łódź Krzysztof Szewczyk który wywalczył brązowy medal w kategorii junior w wadze – 68 kg.

Krzysztof w pierwszej rundzie uległ świeżo upieczonemu młodzieżowemu Mistrzowi Olimpijskiemu, którym jest Mahauden Quentin (Belgia) 1:7. Wynik wysoki, nasz zawodnik przespał początek walki i zrobiło się 0:6, potem już było całkiem dobrze, było też kilka szans na odrobienie strat. Dzięki temu że Belg dostał się do finału nasz zawodnik mógł dalej walczyć w repasażach o brązowy medal. Tu spisał się świetnie. W pierwszej walce pokonał Meksykanina Guzmana Gonzaleza Christiana 5:1, następnie poprzez przewagę senshu Matiasa Nicolopulosa z USA wynik 3:3. W walce o brąz z Vladislavem Taldykinem z Rosji było bardzo gorąco. Początek był bardzo dobry, Krzysiek uzyskał przewagę trzech punktów, ale czym bliżej do końca tym przewaga topniała. Finalnie walka zakończyła się wynikiem 4:4 z naszą przewagą, dzięki czemu Krzysztof Szewczyk zdobywa kolejny medal na oficjalnych zawodach World Karate Federation, organizacji która już w 2020 zadebiutuje na seniorskich Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.

Drugi medal dla Polski wywalczył Dawid Sobkowiak (Pleszewski Klub Karate). Polak wywalczył srebrny medal w kumite juniorów w wadze + 76 kg.

Już w 6 listopada rozpoczynają się w Madrycie Mistrzostwa Świata w Karate w kategorii senior. W zawodach weźmie udział rekordowa liczba aż 140 państw. Polskę będzie reprezentowała 7-osobowa kadra, wśród której będziemy mieli jedną łodziankę Dorotę Banaszczyk z Olimpu. Wystartuje w kumite indywidualnym w kategorii – 55 kg oraz w drużynie kobiet.