Medale karateków Harasuto Łódź w Międzywojewódzkich Mistrzostwach i Pucharze Mazowsza w Karate Olimpijskim

Prawie 200 zawodników wzięło udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzika Strefy C w Karate Olimpijskim, które odbyły się w miniony weekend w Chynowie. Pośród startujących nie mogło zabraknąć karateków łódzkiego klubu Harasuto. Młodzi zawodnicy w wieku 11-13 lat zajęli siedem miejsc punktowanych.

Najlepszy wynik osiągnęła Julia Gonciarz w kumite indywidualnym młodziczek -42kg, zdobywając złoty medal.
Na drugim miejscu podium stanęli: Weronika Rosalska w kumite indywidualnym młodziczek -58kg, Piotr Biel kumite indywidualnym młodzików -55kg oraz Ignacy Jaśniewski kumite indywidualnym młodzików -60kg.
Brązowy medal przypadł Alicji Szyszkowskiej w kumite indywidualnym młodziczek -46kg.
Piąte miejsca wywalczyli: Antonina Zielińska w kumite indywidualnym młodziczek -46kg oraz Hanna Gawlik w kumite indywidualnym młodziczek -50kg.

Tuż po MMM, na tej samej hali, odbył się drugi turniej – Puchar Mazowsza, w którym zawodnicy Harasuto zdobyli aż 14 miejsc punktowanych! Fantastyczny wynik osiągnęła jedna z najmłodszych zawodniczek klubu – Zofia Lewandowska-Feliniak, która wywalczyła złoty medal w kumite fantom do 8 lat.

Na najniższym miejscu podium uplasowali się: Alan Zakrzewski, Oliwier Piaskowski, Patrycja Janiszewska oraz Antoni Robak. Piąte miejsce zdobył Kacper Wasiak, a miejsca 7-9 wywalczyli: Kacper Kucharski, Alicja Szyszkowska, Ignacy Jaśniewski, Miłosz Płachta, Marcin Gradowski, Filip Bednar oraz Oliwier Fleszer.
Trenerami wspierającymi podczas zawodów byli: Kinga Harast, Patrycja Łapka, Weronika Pogoda i Szymon Stawiarski. Ogromne gratulacje należą się wszystkim uczestnikom obu turniejów! Dla niektórych były to pierwsze starty w zawodach karate w życiu. - Pamiętajcie, że najważniejsze to przełamać stres i dobrze się bawić! Harasuto the best – tak jest! - pisze prezes klubu Janusz Harast.