Jacek Kmiecik
@LeaguesCup/Twitter
Kapitan mistrzów świata – reprezentacji Argentyny, Lionel Messi zdobył dwie bramki w zwycięskim meczu swojego nowego klubu Interu Miami z Orlando City (3:1) w 1/16 finału Leagues Cup (Pucharu Lig), który odbył się na stadionie w Fort Lauderdale na Florydzie w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Szczęśliwy Messi mówi: „Dobranoc Miami”

„Świetna gra, bardzo się cieszę z wygranej! Dobranoc Miami” – napisał Lionel Messi na Instagramie po swoim dublecie w derbach Florydy.

Messi otworzył wynik w 7. minucie. W 71. minucie Argentyńczyk podwoił swoją zdobycz.

Trzeciego gola dla „Flemingów” dorzucił Josef Martinez z rzutu karnego w 51. minucie. Goście dwukrotnie trafiali do siatki. W 17. minucie Cesar Araujo wyrównał stan meczu, a w 8. minucie doliczonego czasu gry jego druga bramka została anulowana po weryfikacji VAR-u.

Pierwsza żółta kartka Messiego w Interze Miami

Messi został też ukarany żółtą kartką w 21. minucie.

Byłe gwiazdy FC Barcelony – Messi i Sergio Busquets spędziły na boisku cały mecz. W Interze Miami zadoebiutował także trzeci barcelonista Jordi Alba, wchodząc jako rezerwowy w 63. minucie.

Trzeci kolejny mecz Messiego, w którym strzela gola

Messi w drugim meczu z rzędu zdobył dwa gole. W poprzednim grupowym spotkaniu Leagues Cup z Atlantą United (4:0) zaliczył również dwa trafienia. Mecz z Orlando City był też trzecim z kolei spotkaniem, w którym Leo strzelił gola. Pierwszym był debiut Argentyńczyka w Interze Miami przeciwko Cruz Azul (2:1).

W Pucharze Lig grają drużyny z USA i Meksyku. W fazie grupowej Inter Miami odniósł dwa zwycięstwa. W 1. rundzie pokonał meksykański Cruz Azul 2:1, w 2. rundzie – Atlantę United (4:0), dzięki czemu zajął pierwsze miejsce w grupie South 3. Z kolei Orlando City wygrało grupę South 2, pokonując Houston Dynamo (1:1, 5-4 w rzutach karnych) oraz meksykański Santos Laguna (3:2).