Mężczyzna włamywał się do domów w powiecie skierniewickim

  Mężczyzna włamywał się do domów w powiecie skierniewickim

  Redakcja

  Tygodnik ITS

  Tygodnik ITS

  Mężczyzna włamywał się do domów w powiecie skierniewickim
  Skierniewiccy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który włamywał się do domów na terenie Skierniewic i nie tylko. Policjanci odzyskali niektóre przedmioty pochodzące z przestępczych poczynań mieszkańca Tomaszowa Mazowieckiego. Mężczyzna odpowie za kradzieże z włamaniem.
  Mężczyzna włamywał się do domów w powiecie skierniewickim
  Na początku grudnia 2018 roku doszło do kilku włamań do domów jednorodzinnych. 7 grudnia 2018 roku, sprawca włamując się do jednego z domów na skierniewickim osiedlu Zadębie, ukradł pieniądze, biżuterię i sprzęt elektroniczny. Do podobnego zdarzenia doszło tego samego dnia w miejscowości Strzyboga. Pracując nad sprawą, na podstawie zgromadzonych materiałów, kryminalni wytypowali mężczyznę, który mógł być sprawcą opisanych włamań.

  To 25-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego.
  7 stycznia 2019 roku policjanci pojechali do Tomaszowa, gdzie zamieszkiwał wytypowany mężczyzna. Przeszukanie lokalu, który zajmował 25-latek, potwierdziło przypuszczenia policjantów – znaleźli skradzioną konsolę do gier, zabezpieczyli też między innymi telefony komórkowe, wyroby tytoniowe, alkohol i artykuły spożywcze.

  Zatrzymany mężczyzna został dowieziony do Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach. 8 stycznia usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Przyznał się do dwóch włamań na skierniewickim terenie.

  Oświadczył, że pożyczonym samochodem przyjechał do Skierniewic i włamał się do przypadkowych domów. Część zebranych łupów miał zostawić sobie, a część sprzedać. Ustalenia policjantów wskazują, że 24-latek dokonał też kilku innych włamań na terenie województwa łódzkiego, w tym jednego do sklepu spożywczego. Postanowieniem skierniewickiego Prokuratora Rejonowego podejrzany został oddany pod dozór policji i ma zakaz opuszczania kraju.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo