Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Michał Libera w ms2

Łukasz Kaczyński
Krzysztof Penderecki i Eugeniusz Rudnik w Eksperymentalnym Studiu Polskiego Radia, wczesne lata sześćdziesiąte.
Krzysztof Penderecki i Eugeniusz Rudnik w Eksperymentalnym Studiu Polskiego Radia, wczesne lata sześćdziesiąte. Muzeum Sztuki w Łodzi/A. Zborski
W środę o godz. 18 w ms2 (ul. Ogrodowa 19) odbywa się wykład Michała Libery pt. "F jak Psalmus. Słowo i obraz w dźwięku lat 60".

Tematem wykładu są eksperymenty muzyczne w Polsce lat 60., które dziś mogłyby być określone mianem sound-artu. Ich centrum było wówczas Studio Eksperymentalne Polskiego Radia i jego historii poświęcona będzie znaczna część prezentacji.

Dźwiękiem interesowano się także także w teatrach i galeriach. Do najważniejszych należały eksperymenty w dziedzinach sztuk wizualnych i literatury, więc kluczowymi wątkami wykładu będą relacje między obrazem, słowem i dźwiękiem.

***

Michał Libera - socjolog, producent, kurator i krytyk muzyczny, współpracownik Polskiego Radia (Program II), redaktor serii muzycznej w wydawnictwie Słowo/obraz terytoria, współproducent serii płyt poświęconych Studiu Eksperymentalnemu Polskiego Radia w wydawnictwie Bôłt Records a także serii płyt konceptualno-popowych Populista. Współzałożyciel Fundacji 4.99, organizator koncertów, warsztatów i prób Playback Play, plain, music, The Song Is You i in. Publikował m.in. w czasopismach: "Glissando", "Res Publica", "Kultura Współczesna". Regularny współpracownik Galerii Zachęta, CSW Zamek Ujazdowski, Muzuem Narodowego (Królikarnia). Kurator Pawilonu Polskiego na 13-tej Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji.

Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki