MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy gotowi do blokady pociągów

Marcin Niklewicz
Mieszkańcy skarżą się na przekraczane normy hałasu, 
a kolej nie widzi konieczności budowy ekranów akustycznych
Mieszkańcy skarżą się na przekraczane normy hałasu, 
a kolej nie widzi konieczności budowy ekranów akustycznych Fot. marcin niklewicz
Po latach przepychanek z kolejową spółką teraz mieszkańcy zwracają się do władz miasta o wsparcie ich w walce o zapewnienie normalnych warunków życia.

Mieszkańcy okolic skierniewickiego dworca PKP już od ponad dwóch lat walczą o budowę ekranów dźwiękochłonnych, które uchronią ich przed dobiegającym od strony torów hałasem.

Wszystko zaczęło się wraz z zakończeniem modernizacji torów na wysokości skierniewickiej stacji, odkąd znacząco wzrósł ruch pociągów – do niedawna przejeżdżało ich ponad 200 na dobę, w połowie grudnia doszły 22 nowe kursy. Dodatkowo, na 
wysokości stacji pociągi hamują, co powoduje przeraźliwy pisk. Efektem są zaburzenia snu, zmęczenie, podenerwowanie, stres. Niektórzy myślą nawet o wyprowadzce, inni liczą się ze spadkiem wartości swoich nieruchomości.

Dopóki inwestycja trwała, mieszkańcy byli przekonani, że ekrany zostaną wybudowane. Okazało się, że kolej ma inne plany. Po kilkumiesięcznej korespondencji z PKP Polskie Linie Kolejowe mieszkańcy wywalczyli ponowne pomiary poziomu hałasu. Jednak, choć ich wskazania oscylowały między 60 a 90 dB, kolej nie stwierdziła występowania przekroczeń dopuszczalnych poziomów hałasu i podtrzymała decyzję o niebudowaniu ekranów. Teraz mieszkańcy o pomoc zwrócili się do władz miasta – pod petycją podpisało się ponad 200 osób. Nie wykluczają też blokowania torów.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki