Mieszkania w Łodzi. Osiedle Primo w Łodzi. Mieszkania pod...

  Mieszkania w Łodzi. Osiedle Primo w Łodzi. Mieszkania pod wynajem krótkoterminowy. Czy to się opłaca?

  dem

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Mieszkanie w Łodzi kupione jako inwestycja nie musi być tylko z myślą o wynajmie długoterminowym. Wynajem krótkoterminowy mieszkania może być równie opłacalny. Rynek nieruchomości wciąż przeżywa złoty okres na inwestowanie w mieszkania na wynajem dla turystów. Również w Łodzi.
  Mieszkania w Łodzi pod wynajem
  Osiedle Primo w Łodzi: mieszkania pod wynajem krótkoterminowy. Czy to się opłaca?
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©materiały prasowe

  Mieszkania w Łodzi pod wynajem  Inwestowanie w nieruchomości wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem. To jedna z najbezpieczniejszych form ulokowania kapitału. Ważne jest również to, że wynajmowane mieszkanie zapewnia stały zysk.

  Mieszkania pod wynajem krótkoterminowy
  Pod wpływem popularności portali internetowych, zajmujących się pośrednictwem w wynajmie, jak i zwiększającym napływem turystów korzystających z baz noclegowych, coraz więcej osób decyduje się na wynajem krótkoterminowy. Jest to ciekawe i opłacalne rozwiązanie zapewniające zwrot w wysokości 3-4%.

  Wynajem krótkoterminowy prowadzi się maksymalnie do tygodnia - w tym czasie wynajmując mieszkanie czteroosobowej rodzinie, po konkurencyjnej cenie do oferty hotelowej, najemca jest w stanie zarobić nawet 1400 zł.

  Co natomiast przyciąga turystów do prywatnych kwater? Przede wszystkim większa niezależność i komfort – przyjezdnych nie obowiązują sztywne godziny check-in check-out, często mają do dyspozycji własną kuchnię, balkon czy ogród. Czy jednak wynajem krótkoterminowy zapewni stały zwrot? O tym, jak duże jest zapotrzebowanie na miejsca noclegowe przez turystów oraz jaka jest ich tendencja, pokazują poniższe statystyki.

  Raportu GUS o wykorzystaniu turystycznych obiektów noclegowych w I kwartale 2018 roku informuj, że od stycznia do marca (w porównaniu do I kwartału 2017 roku) nastąpił widoczny był wzrost ogólnej liczby turystów korzystających z bazy noclegowej – o 7% oraz liczby udzielonych noclegów – o 8,2%. W pierwszym kwartale 2018 roku udzielono 15,8 mln noclegów (rok wcześniej było to 14,6 mln noclegów).

  Jakie miasta cieszą się największą popularnością? W okresie od stycznia do marca 2018 r. najwięcej noclegów udzielono w województwach małopolskim, zachodniopomorskim i dolnośląskim. W omawianym okresie największy wzrost liczby udzielonych noclegów wystąpił w województwie łódzkim.

  Osiedle Primo w Łodzi: mieszkania pod wynajem krótkoterminowy. Czy to się opłaca? materiały prasowe


  Mieszkania w Łodzi


  Łódź przez wielu jeszcze do niedawna uważana za mocno industrialne miasto niewątpliwie zyskuje na atrakcyjności, stając się przyjaznym miejscem, z różnorodną, przystępną ofertą kulturalno-rozrywkową. Jej walory turystyczne dostrzegają nie tylko rodacy, ale i zagraniczne media. Potwierdzeniem na to jest obecność w czołówce najlepszych i najciekawszych miejsc do odwiedzenia przez miłośników podróży, według prestiżowego rankingu Lonely Planet Best in Travel, który wskazał najatrakcyjniejsze miejsca do odwiedzenia w 2019 roku.

  W tegorocznym zestawieniu Łódź znalazła się na 2. miejscu, zostawiając za sobą Malediwy czy park narodowy Great Smoky Mountains w USA. Dzięki renomowanemu odznaczeniu Łódź z pewnością przyciągnie wielu nowych turystów, a to z kolei stworzy świetną perspektywę biznesową nie tylko dla przedsiębiorców, ale i właścicieli nieruchomości, oferujących bogatą ofertę noclegową.

  Osiedle Primo w Śródmieściu Łodzi oferuje mieszkania, które również mogą być przeznaczone na wynajem krótkoterminowy.

  Lokale są ustawne i funkcjonalne, dzięki czemu pozwalają na dowolną aranżację wnętrza, zgodnie z aktualnymi potrzebami najemców – niezależnie od tego czy jest to para czy kilkuosobowa rodzina. Co więcej nasza nieruchomość położona jest w dogodnej lokalizacji, w centrum miasta, tuż przy Dworcu Łódź Fabryczna, zapewniając wynajmującym doskonałą bazę wypadową w docelowe miejsce – tłumaczy Anna Skotnicka-Ryś, Kierownik Sprzedaży Profbud.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A ja nic nie wynajmuje bo mieszkam pod mostem i za darmo przygarniam każdego kto chce

  spędzić ze mną kilka nocy hahahahaha (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  gdyby to było tak opłacalne to hotelarze zrobiliby coś na podobieństwo. czyż nie ? dla plebsu są różne sroteliki, hostele, noclegownie. tanio, spory przerób i zerowy standard. cwaniaki hotelarskie...rozwiń całość

  gdyby to było tak opłacalne to hotelarze zrobiliby coś na podobieństwo. czyż nie ? dla plebsu są różne sroteliki, hostele, noclegownie. tanio, spory przerób i zerowy standard. cwaniaki hotelarskie nie potrafiliby zbudować sobie "rodzinnego bloku" na krótkoterminowy wynajem ? potrafią i to właśnie to - cały koszt funkcjonowania i zapewniania obsługi przejmują podnajemcy czy właściciele mieszkań. A biznesmeni tylko liczą kasę.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A ja na Starym Polesiu swoje mieszkanie przerobiłam na HOSTEL.

  b.dobry interes-krysia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Gosce mogą również korzystać z ZIELONEGO PODWÓRKA pięknie urządzonego przez Wspólnotę Mieszkaniową..

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny