Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miss Natura Łódź 1988, czyli piękno bez bikini. Wybory Miss Natura ZDJĘCIA 16.02.2024

Janusz Kubik
Każdy mile widziany, lecz rozebrany - takie napisy witały plażowiczów spędzających urlopy nad Bałtykiem w latach 80 - tych XX wieku. Do licznej grupy golasów, nurtu wywodzącego się z nudyzmu, dołączyli łodzianie pod wodzą prezesa Klubu Naturystów, Józefa Kubickiego z Łodzi.Czytaj, ZOBACZ ZDJĘCIA na kolejnych slajdach
Każdy mile widziany, lecz rozebrany - takie napisy witały plażowiczów spędzających urlopy nad Bałtykiem w latach 80 - tych XX wieku. Do licznej grupy golasów, nurtu wywodzącego się z nudyzmu, dołączyli łodzianie pod wodzą prezesa Klubu Naturystów, Józefa Kubickiego z Łodzi.Czytaj, ZOBACZ ZDJĘCIA na kolejnych slajdach Janusz Kubik
Każdy mile widziany, lecz rozebrany - takie napisy witały plażowiczów spędzających urlopy nad Bałtykiem w latach 80 - tych XX wieku. Do licznej grupy golasów, nurtu wywodzącego się z nudyzmu, dołączyli łodzianie pod wodzą prezesa Klubu Naturystów, Józefa Kubickiego z Łodzi.

Odgrodzeni wysokim płotem od tekstylnych opalali się na tarasie łódzkiej fali, prezentując nagość w naturalnej postaci jako antidotum na kompleksy wyrosłe jak twierdzili z pruderii i cywilizacyjnych lęków.
Zobacz gorące ZDJĘCIA Miss Natura
Ale nie tylko, bo jak czytamy w Deklaracji Ideowej Polskiego Towarzystwa Naturystycznego naturyści dbali o estetykę ciała i piękno duszy.

W przypadku pięknych, zgrabnych naturystek mieli rację, ale niektórym panom i damom demonstrującym swoisty manifest nagości pod szyldem wzniosłych haseł, przydałby się skrawek materiału okrywający pewne mankamenty sylwetki. Wśród naturystów ścierały się dwa nurty - centralistyczny, dążący do zbudowania ośrodka władzy oraz demokratyczny, bardziej spontaniczny, bez legitymacji członkowskich i kart wstępu. Rzeczywistość okazała się bardziej brutalna, o czym przekonali się naturyści wypoczywający w małej wiosce w Chałupach, gdzie mieszkańcy przeganiali ich z plaży grabiami i łopatami.

Szybko pokazały się tablice zabraniające wejścia na plaże naturystom w strojach organizacyjnych. Dowódca garnizonu Hel, jak również urzędnicy Spraw Wewnętrznych z Gdańska wydali wojnę golasom, nakładając mandaty. W całej Polsce odbywały się pomimo wielu zakazów, wybory Miss Natura. W 1988 roku Miss Ziemi Łódzkiej Naturystów zdobyła 21 -letnia Klaudyna, której koronę wręczyła na łódzkiej Fali, Magda - Miss Polonia Natura 87.

Pamiątkowe zdjęcia, szampan, tytuł najpiękniejszej naturystki, korona i satysfakcja były wszystkim, co otrzymała łodzianka. Wybory Miss Natura budziły we mnie mieszane uczucia, uśmiech na widok pięknych dziewcząt i zdziwienie na widok małych dzieci wśród dorosłych golasów.
Zobacz gorące ZDJĘCIA Miss Natura

Każdy mile widziany, lecz rozebrany - takie napisy witały plażowiczów spędzających urlopy nad Bałtykiem w latach 80 - tych XX wieku. Do licznej grupy golasów, nurtu wywodzącego się z nudyzmu, dołączyli łodzianie pod wodzą prezesa Klubu Naturystów, Józefa Kubickiego z Łodzi.Czytaj, ZOBACZ ZDJĘCIA na kolejnych slajdach

Miss Natura Łódź 1988, czyli piękno bez bikini. Wybory Miss ...

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Miss Natura Łódź 1988, czyli piękno bez bikini. Wybory Miss Natura ZDJĘCIA 16.02.2024 - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki