Mistrzostwa Polski w sprinterskim biegu na orientację. Medale UKS Orientuś Łódź

Medaliści mistrzostw Polski w sprincie
4 złote medale wywalczyli zawodnicy UKS Orientuś Łódź podczas Mistrzostw Polski w sprinterskim biegu na orientację, które rozegrane zostały w Płocku. W rywalizacji indywidualnej, która odbywała się na płockiej starówce oraz na skarpie i nabrzeżu Wisły należało wykazać się nie tylko dobrą orientacją, ale i siłą oraz sprawnością fizyczną w urozmaiconym terenie. Tym bardziej cieszy, że w tych wymagających warunkach tytuły mistrzowskie przypadły zawodnikom łódzkiego klubu - informuje Krzysztof Lewandowski, UKS Orientuś Łodź.

W kategorii młodzieżowej (M20) triumfował Stanisław Pachnik, najlepszą juniorką (K18) okazała się Rita Maramarosi, a wśród juniorów młodszych (M16) zwyciężył Tomasz Rzeńca. Trzecia w kategorii młodzieżowej (K20) przybiegła też Wiktoria Doreń. W czołówce ukończyli rywalizację również: Zuzanna Gielec szósta w K21, Ignacy Słomczyński czwarty w (M20) oraz Zofia Rawecka i Antoni Trzeciak wśród juniorów młodszych. Zofia miała jeszcze większe powody do radości następnego dnia gdy w duecie z Tomaszem Rzeńcą zdobyła mistrzowski tytuł w biegu sztafetowym. Na czwartym miejscu ukończyła zaciętą rywalizację drużyna seniorska Orientusia biegnąca w składzie: Wiktoria Doreń, Zuzanna Gielec, Piotr Rzeńca i Stanisław Pachnik.

Sukcesy sportowe cieszą tym bardziej, że znaczna część zawodników UKS Orientuś zaangażowana była w organizację dwudniowych zmagań i nie uczestniczyła w rywalizacji. Mistrzostwa, których oprócz łódzkiego klubu współorganizatorem był Polski Związek Orientacji Sportowej odbyły się przy wsparciu władz miasta Płocka oraz władz wojewódzkich i samorządowych województwa mazowieckiego.

Zawody były też okazją do przedstawienia wyłonionej w eliminacjach reprezentacji Polski na mistrzostwa świata i Europy juniorów. Wśród powołanych znaleźli się łódzcy biegacze: Stanisław Pachnik, Ignacy Słomczyński, Tomasz Rzeńca oraz Antoni Trzeciak. W przerwie od mistrzowskich zmagań UKS Orientuś zaprasza na cykliczne zawody na orientację Łódź Park Tour, które odbędą się w środę, 21 czerwca w Rudzie Pabianickiej.