Mistrzostwa Polski w sumo. Cztery medale UKS Master Łódź

Trener Jacek Górski, Magdalena Kaźmierczak, Paulina Wesół, trener Piotr Górski i trener Agata Żuromska Master
W Krotoszynie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w sumo.

Zawodniczki UKS Master Łódź zdobyły łącznie cztery medale.

Mistrzynią Polski U-21 i wicemistrzynią Polski U-23 została Magdalena Kaźmierczak, natomiast dwa brązowe medale U-21 i U-23 zdobyła Paulina Wesół. Magdalena Kaźmierczak będzie reprezentować nasz kraj w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U-21, które 25-30 kwietnia odbędą się w Bułgarii.

Przypomnijmy, iż Magdalena Kaźmierczak to osiemnastoletnia zawodniczka, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w grupie juniorek i młodzieżowców z 2017 roku.

W klasyfikacji klubowej młodzieżowców UKSMaster zajął wysokie szóste miejsce na 17 startujących drużyn. Wygrał UKS Samson przy SP Kobylin.

W klasyfikacji U-21 UKSMaster zajął jeszcze wyższą pozycję, bo czwartą. Najlepszym klubem był Agros Zamość.

W klasyfikacji wojewódzkiej Łódzkie zajęło piątą lokatę w grupie młodzieżowców do lat 21 oraz w grupie do lat 23. Po raz kolejny wzorowa praca profesjonalnych trenerów Jacka i Piotra Górskich przyniosła medalowe efekty.