Mistrzynie Polski z TME SMS Łódź podsumowały sezon. Kto został MVP?

Za nami oficjalne zakończenie sezonu drużyny TME SMS Łódź, która wywalczyła historyczny tytuł Mistrza Polski w Ekstralidze Kobiet. Podczas specjalnie zorganizowanej gali rozdano indywidualne nagrody dla zawodniczek za sezon 2021/22. Nagroda MVP sezonu #teamTME trafiła w ręce Ernestiny Abambili.

Sponsor Tytularny drużyny firma TME przygotowała nagrody indywidualne dla zawodniczek mistrzowskiej drużyny, które wręczał Andrzej Kuczyński, Członek Zarządu firmy TME. Najlepszą obrończynią #teamTME została wybrana Katarzyna Konat. Zawodniczka występująca na pozycji stopera to nieoceniona postać w walce o złote medale Ekstraligi. Katarzyna Konat była liderką bloku defensywnego. Zapewniała spokój pod własną bramką, ale dzięki wysokiej klasy umiejętnościom gry głową stanowiła również zagrożenie w polu karnym przeciwniczek.

Tytuł najlepszej zawodniczki w linii pomocy otrzymała Anna Rędzia. W niedawno zakończonym sezonie ligowym zdobyła aż 11 bramek, dzięki czemu uplasowała się w czołówce tabeli strzelczyń. Jej przebojowa i waleczna postawa zapewniła drużynie wiele cennych punktów.
Zaskoczenia nie było podczas ogłoszenia zwyciężczyni nagrody napastniczki sezonu. Została nią Dominika Kopińska. Autorka 20. ligowych bramek zdobyła tytuł królowej strzelczyń wraz z Macleans Chinonyerem z Górnika Łęczna. Bez niezwykle istotnych trafień Dominiki Kopińskiej TME SMS Łódź nie zostałby Mistrzem Polski.
Nagroda MVP sezonu #teamTME trafiła natomiast w ręce Ernestiny Abambili. Pochodząca z Ghany zawodniczka przyszła do TME SMS Łódź przed rozpoczęciem sezonu 2021/22. Z miejsca stała się kluczową postacią w układance Marka Chojnackiego. Jej postawa w środku pola nadawała płynności w grze całego zespołu.

Na gali nie zabrakło także nagród dla całej drużyny. Wyjątkową premię dla zespołu za zdobycie Mistrzostwa Polski na ręce kapitan Gabrieli Grzybowskiej przekazała firma TME. Nagrody zespołowi przekazał także Bartłomiej Apanowicz, Prezes Zarządu firmy Pamso, która od dwóch sezonów wspiera zespół. Na gali nie zabrakło również podziękowań i nagrody od Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Wręczył ją Adam Kaźmierczak, Wiceprezes PZPN oraz Prezes ŁZPN.

Wyróżnienie za sezon 2021/2022 od Zarządu Klubu przekazał także Janusz Matusiak, Prezes UKS SMS Łódź. Trafiły one do Dominiki Kopińskiej oraz Pauliny Filipczak, która otrzymała nagrodę specjalną. Wyróżnienia i podziękowania otrzymał również cały sztab szkoleniowy drużyny.
Przypomnijmy, że drużyna TME SMS Łódź wywalczyła pierwszy tytuł mistrzyń Polski w historii klubu. Po ostatnim spotkaniu sezonu, wygranym 7:0 z Olimpią Szczecin na stadionie przy ul. Milionowej odbyła się mistrzowska feta. Zawodniczkom oraz sztabowi szkoleniowemu zostały wręczone złote medale oraz puchar za mistrzostwo. Dzięki zwycięstwu w rozgrywkach ligowych piłkarki TME SMS Łódź będą miały okazję do zaprezentowania się w Lidze Mistrzyń. Łodzianki swoje rywalki w tych elitarnych rozgrywkach poznają pod koniec czerwca.