Mixer Regionalny Łódzkie 2013. Sprawdź, jakie atrakcje...

  Mixer Regionalny Łódzkie 2013. Sprawdź, jakie atrakcje czekają nas w tym roku

  Alicja Zboińska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Mixer Regionalny każdego roku przyciąga tłumy
  1/2
  przejdź do galerii

  Mixer Regionalny każdego roku przyciąga tłumy ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Już w następny weekend odbędzie się w Łodzi dziesiąta edycja imprezy Mixer Regionalny Łódzkie 2013. W Atlas Arenie wystąpią Riverside, Lao Che, Kim Nowak, Łąki Łan, Kamp!, Little White Lies oraz Iza Lach. Zaplanowano także koncert pamięci Marka Grechuty, który organizuje zespół Plateau. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.
  Mixer Regionalny to nie tylko koncerty. Wokół Atlas Areny zostaną zorganizowane stoiska, na których prezentować będą się poszczególne gminy naszego regionu.

  W tym roku udział weźmie ponad 60 wystawców z całego województwa. Będzie można spróbować sił w carvingu, czyli rzeźbieniu z owoców i warzyw, dowiedzieć się jak produkowana jest majolika, wziąć udział w licznych konkursach, pokazach i warsztatach, poczuć atmosferę "biedermeier" w specjalnie zainscenizowanym saloniku.


  Podczas Miksera działać będzie też tzw. strefa aktywności, w której znajdzie się 5 centrów tematycznych.

  W centrum "Kultura i edukacja" zaprezentują się instytucje kultury (m.in. Teatr Wielki w Łodzi, Filharmonia Łódzka, Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Piłsudskiego w Łodzi) oraz szkoły. W ramach centrum "Ochrona przyrody" będzie można zdobyć informacje na temat ekologii, działać tu będzie m.in. wieża wodna, a także gigantyczne klocki.

  W centrum "Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego" będzie można się dowiedzieć, jak pozyskiwać fundusze unijne, a także zapoznać z ofertą turystyczną i rekreacyjną naszego województwa.

  Kolejne centrum to "Festiwal myślenia projektowego", a osoby, które je odwiedzą będą mogły dowiedzieć się więcej o tożsamości marki "Łódzkie promuje".

  Ostatnie centrum przybliży kulturę i folklor "regionów partnerskich". Podobnie jak w pozostałych centrach, poprzez warsztaty i prezentacje będzie można przenieść się do innego kraju i choć na chwilę stać się jego mieszkańcem.

  W organizację imprezy włączyli się także policjanci, strażacy, celnicy, tramwajarze, harcerze oraz Łódzki Dom Kultury.

  Strefa aktywności i centra będą czynne w godz. 10-18, natomiast w sobotę koncerty odbędą się w godz. 16-24, a w niedzielę w godz. 16 - 18.

  TAK MIXER REGIONALNY WYGLĄDAŁ W ZESZŁYM ROKU:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  full wypas

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 13

  nareszcie ta impreza ma sens

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo