Młode Talenty Toruń górą w turnieju eliminacyjnym „O Puchar Niepodległości”

AK
Mikołaj Kuras
Drużyna Młodych Talentów Toruń wygrała drugi turniej eliminacyjny „O Puchar Niepodległości”. Impreza odbyła się w Toruniu, a wielki finał na stadionie w Chełmży zaplanowany jest na 7 października.

W Toruniu gracze Młodych Talentów w finale stoczyli bratobójcze starcie, bo pokonali 6:0 drugi zespół swojego klubu. Dużo bardziej zacięty był mecz o trzecie miejsce, w którym Elana Toruń po remisie 5:5 pokonała 2:0 w rzutach karnych SMS Edukację JSS Toruń. Wcześniej w półfinałach pierwszy zespół Młodych Talentów wygrał 5:2 z SMS Edukacją JSS, a drugi zwyciężył Elanę 3:2. Przyznano także nagrody dodatkowe – nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał Antoni Lewandowski (Elana Toruń), królem strzelców został Oliwier Reiwer (Młode Talenty Toruń), a Puchar Fair Play trafił w ręce graczy SMS Edukacji JSS Toruń.

Impreza w Toruniu była drugim turniejem eliminacyjnym „O Puchar Niepodległości” w tym roku. Kilka dni wcześniej w Chełmnie najlepsi byli młodzi piłkarze Olimpii Wtelno, którzy w finale pokonali Spartę Brodnica 3:2. Trzecie miejsce zajął Gol Brodnica, który 7:1 zwyciężył Orła Głogowo.

W rozgrywkach biorą udział chłopcy z rocznika 2013 i młodsi oraz dziewczynki z rocznika 2012 i młodsze. Każdy z turniejów promuje pamięć o regionalnych polskich bohaterach. Wszystkie dzieci uczestniczące w rozgrywkach oraz trenerzy otrzymują medale, a gracze pierwszych trzech drużyn w każdym turnieju zostali uhonorowani atrakcyjnymi pucharami.

Wielki finał turniejów „O Puchar Niepodległości” zaplanowany jest na 7 października w Chełmży. Udział w turniejach jest bezpłatny, a cykl jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.