Młodzi kolarze z KS Społem Łódź zdominowali zawody torowe w Czechach

ps
Siedmioosobowa grupa młodzików z KS Społem wzięła udział w międzynarodowych zawodach torowych w Czechach. Impreza odbyła się 25 września, a łódzcy zajęli na niej cztery pierwsze miejsca.

Do Czech pojechała siedmioosobowa drużyna w składzie: Julia Błaszkiewicz, Zuzanna Kozik, Bartosz Rutkowski, Kacper Simiński, Dawid Wiśniewski, Adam Woźniak i Miłosz Mielczarek. Zawodnicy pod wodzą trenera Jacka Grudnia wzięli udział w zawodach Přilba Moravy 2015.

Na starcie wyścigu punktowego, w który startowali młodzicy KS Społem, stanęło około 50 zawodników. Zawodnicy mieli do pokonania 30 rund, a punktowane było co piąte okrążenie.

- Obsada była bardzo mocna i od samego początku tempo wyścigu było wysokie. "Społemiacy" jechali bardzo czujnie, ściśle z sobą współpracowali i kontrolowali każdą próbę ataku. Nie było finiszu, na którym by nie punktowali – relacjonują przedstawiciele klubu.

Drużynowa jazda zakończyła się sukcesem młodych kolarzy. Najwięcej punktów zdobył Bartosz Rutkowski i to on stanął na najwyższym stopniu podium. Zaraz za nim był Dawid Wiśniewski, a trzecie miejsce przypadło Adamowi Woźniakowi. Tuż za podium, na czwartej pozycji, uplasował się natomiast Miłosz Mielczarek.

Wśród dziewcząt najwyżej sklasyfikowana została Julia Błaszkiewicz, która zajęła czwarte miejsce.