Młodzież Widzewa w rolach głównych, a Pawłowski u neurochirurga. Widzew pokonał Koronę. Zdjęcia

W piątkowym meczu kontrolnym Widzew Łódź wygrał z Koroną Kielce 3:2. Wszystkie bramki dla podopiecznych trenera Daniela Myśliwca padły w pierwszej połowie. Gole zdobyli dwaj młodzi zawodnicy Widzewa: 21-letni Antoni Klimek i rok straszy Ernest Terpiłowski. W kadrze Michała Probierza też stery przejmują młodzi piłkarze. Sparing był zamknięty dla mediów i publiczności.

Jak informuje widzew.com, w kadrze na to spotkanie znalazło się osiemnastu zawodników. Oprócz przebywających na zgrupowaniach swoich drużyn narodowych Henricha Ravasa, Andrejsa Ciganiksa i Dawida Tkacza, a także wcześniejszych nieobecnych, zabrakło w niej Bartłomieja Pawłowskiego oraz Sebastiana Kerka. Pierwszy czeka na konsultację neurochirurga, natomiast drugi na opinię prof. Marcina Domżalskiego. Martwią nas te częste kontakty wiodących postaci Widzewa z lekarzami.

Pierwsza połowa zakończyła się wysokim prowadzeniem widzewiaków. W 21. minucie wynik otworzył Antoni Klimek, który dziesięć minut później wpisał się na listę strzelców po raz drugi. Chwilę przed zmianą stron swoje trafienie dorzucił jeszcze Ernest Terpiłowski i zrobiło się 3:0 dla łodzian.

W przerwie do gry weszli Paweł Zieliński, Imad Rondić, Fabio Nunes i Mato Milos, później jeszcze Filip Przybułek oraz Ignacy Dawid, ale w drugiej części do siatki trafiała tylko Korona. W 48. minucie gola strzelił Jauhienij Szykauka, a po nieco ponad kwadransie także Nono. Na tym się jednak skończyło i to czerwono-biało-czerwoni dowieźli zwycięstwo do końcowego gwizdka.
Sobota i niedziela będą dla widzewiaków wolne. Najbliższe spotkanie z Ruchem Chorzów (niedziela, 22 października, godz. 15:00) odbędzie się w Łodzi.
Korona Kielce - Widzew Łódź 2:3 (0:3)
0:1 - Antoni Klimek (21), 0:2 - Antoni Klimek (31), 0:3 - Ernest Terpiłowski (42), 1:3 - Jauhienij Szykauka (48), 2:3 - Nono (65).
Korona: Xavier Dziekoński - Dominick Zator, Marius Briceag (46, Marcus Godinho), Jacek Podgórski, Jauhienij Szykauka, Ronaldo Deaconu, Miłosz Strzeboński (46, Nono), Yoav Hofmeister (46, Adam Chojecki), Miłosz Trojak (46, Piotr Malarczyk), Bartosz Kwiecień, Mateusz Czyżycki. W drugiej połowie grali też: Radosław Turek, Jakub Przybysławski, Eryk Szymański, Paweł Rogula i Rafał Mamla. Trener: Kamil Kuzera.
Widzew: Jan Krzywański - Luis da Silva, Mateusz Żyro (46, Paweł Zieliński), Juljan Shehu (46, Imad Rondić), Jordi Sanchez (60, Juljan Shehu), Ernest Terpiłowski (46, Mato Milos), Juan Ibiza (46, Fabio Nunes), Dominik Kun (60, Ignacy Dawid), Marek Hanousek (60, Filip Przybułek), Antoni Klimek, Patryk Stępiński (60, Ernest Terpiłowski). Trener: Daniel Myśliwiec.