Mój reporter: dziura na Chłędowskiego [ZDJĘCIA]

  Mój reporter: dziura na Chłędowskiego [ZDJĘCIA]

  Ewelina Madejska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Wielka dziura na Chłędowskiego w Łodzi.
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Grzegorz Gałasiński

  Nie lada problem mają mieszkańcy przy ul Chłędowskiego. Na ich osiedlowej ulicy rozciąga się 1,5m dziura. Wszystko zaczęło się około miesiąca temu, kiedy na chodniku przy ulicy zaczęły zapadać się płyty chodnikowe.
  - Teraz przy studzience kanalizacyjnej mamy ogromną dziurę w nawierzchni, sięgającą do połowy uliczki. Wielokrotnie próbowałem interweniować w tej sprawie, ale nikt nic z tym nie chce zrobić - mówi pan Jakub mieszkaniec jednego z bloków przy ulicy Chłędowskiego.

  To nie jedyny przypadek na tej ulicy, kiedy osunęła się ziemia.

  - W zeszłym roku była podobna sytuacja, tylko dziura była znacznie mniejsza i znajdowała się po drugiej stronie drogi. Wtedy czekaliśmy prawie dwa miesiące, aż ktoś w końcu zainterweniuje, ale teraz sprawa jest poważniejsza - dodaje wzburzony mieszkaniec.

  Mimo nieustannych telefonów do Zarządu Dróg i Transportu pan Jakub nie doczekał się żadnej reakcji.

  - To na prawdę jest poważna sprawa, są wakacje, w pobliżu dziury bawią się dzieci, któreś może tam wpaść? Może dojść do wypadku - dodaje pan Jakub.

  Kiedy argumentował w ten sposób zgłoszenie w ZDiT, jeden z pracowników poinformował go, że nie jest kompetentny zająć się sprawą, bo osoba za to odpowiedzialna jest na urlopie.

  - Przecież to kpina jak traktuje się mieszkańców. Ten człowiek śmiał jeszcze dodać, że dzieci się pilnuje, kiedy bawią się na dworze, a nie zawraca mu się głowę. Przecież to jest skandal! Nie można tędy przejechać, osuwiska po zmroku nie widać, nie zdziwiłbym się, gdyby jakieś auto w nie wpadło - denerwuje się mieszkaniec.

  Wcześniej teren wokół dziury, zabezpieczony był tasiemkami przy samej ziemi.

  - Dopiero w środę rano postawiono prowizoryczne zabezpieczenia z metalowych rurek - pokazują mieszkańcy ulicy Chłędowskiego.

  Pytaliśmy ZDiT dlaczego do tej pory nie interweniowano w sprawie dziury na ul. Chłędowskiego. Anna Aleksandrowicz z Zarządu Dróg i Transportu nie potrafiła powiedzieć, dlaczego tak długo zwlekano z naprawą uszkodzonej nawierzchni. Zapewniła natomiast, że jeszcze w tego samego dnia dziura zostanie odpowiednio zabezpieczona, a w najbliższym czasie zostanie zostanie załatana.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ZDiT

  Ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 7

  Tam w ZDiT pracuje taki gość co ma wszystkich w głębokim poważaniu ma zawsze pełno cudownych rad w stylu: jak ktoś mieszka na peryferiach miasta to niech się nie dziwi że droga do domu jest w...rozwiń całość

  Tam w ZDiT pracuje taki gość co ma wszystkich w głębokim poważaniu ma zawsze pełno cudownych rad w stylu: jak ktoś mieszka na peryferiach miasta to niech się nie dziwi że droga do domu jest w tragicznym stanie a najlepiej niech sobie kupi Daewoo Tico (takie podobna ma ten Pan tak twierdzi) bo w tym samochodzie zawieszenie się nie psuje. Podobnie debilnych rad ma na pęczki.
  Po prostu normalny debi... Proponuję tylko zmienić mu gatke bo tą już słyszeliśmy
  Pozdrawiam go i życzę dalszego dobrego samopoczucia.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pracownik ZDiT

  Ty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  Doskonale wiem o kim mowa!Pani odbierajacy telefony zachowuje sie skandalicznie.Caly czas kpi z przedstawianych mu problemow.Zachowuje sie jakby pracowal tam za kare i zwyczajnie lekcewazy...rozwiń całość

  Doskonale wiem o kim mowa!Pani odbierajacy telefony zachowuje sie skandalicznie.Caly czas kpi z przedstawianych mu problemow.Zachowuje sie jakby pracowal tam za kare i zwyczajnie lekcewazy rozmowce.Nie wspomne juz,ze sie nie przedstawia i skladajac jakiekolwiek zgloszenie nie wie sie z kim sie rozmawialo,zapytany o nazwisko niezrozumiale cos warczy.Rozmowy ze zgloszeniami powinny byc NAGRYWANE w trosce o jakos uslug i samej rozmowy!!!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo