Moto Weteran Bazar już w ten weekend w Łodzi

  Moto Weteran Bazar już w ten weekend w Łodzi

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Moto Weteran Bazar już w ten weekend w Łodzi
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  Przez sobotę i niedzielę stadion Startu przy ul. św. Teresy 56/58 zamieni się w największą w Polsce giełdę kolekcjonerską, która odbywa się w Łodzi już od ponad 20 lat. Jak co kwartał na Moto Weteran Bazarze pojawi się około 700 wystawców i blisko 15 tysięcy zwiedzających. Przy stoiskach będzie można zobaczyć wszystko, co związane z motoryzacją, zabytkowymi pojazdami i militariami.
  Łódzka giełda jest kultowym miejscem, gdzie każdy może wszystko sprzedać, kupić, zamienić, obejrzeć i porozmawiać z kolekcjonerami wszystkiego, co tylko można zbierać. Od lat na giełdzie królują motocykle. Nie tylko te zabytkowe, ale również nowoczesne. Pojawiają się też nietypowe, stare pojazdy.

  Fani motoryzacji mają szansę zapoznać się z najnowszą, a także z historyczną literaturą na temat motoryzacji. Moto Weteran Bazar to okazja do kupna brakujących części do pojazdów, czy odzieży niezbędnej fanom motocykli.

  Giełda to również raj dla miłośników militariów i grup rekonstrukcyjnych, które poszukują pamiątek z czasów wojennych. Nie brakuje pojazdów wojskowych, atrap broni, ubrań i sprzętu z demobilu, a także odznaczeń i medali z różnych okresów historii. Miłośnicy militariów chętnie prezentują swoje kolekcje i tworzą tematyczne wystawy. To również szansa na przyłączenia się do jednej z wielu grup rekonstrukcji historycznych, które licznie prezentują się na Moto Weteran Bazarze.

  ZOBACZ: Wakacyjny Moto Weteran Bazar [ZDJĘCIA]

  Na giełdzie zjawiają się licznie osoby, które lubią starocie. Można tu kupić lub sprzedać stare lampy, zegary, szyldy i wiele przedmiotów, które dawniej były wykorzystywane, a obecnie poszły w zapomnienie.

  Największa polska giełda kolekcjonerska jest organizowana w Łodzi od 1992 roku. Odbywa się cztery razy w roku. Stworzyli ją łódzki miłośnicy motoryzacji. Celem była wymiana brakujących części do zabytkowych pojazdów. Przez lata giełda przekształciła się w atrakcję, która przyciąga kolekcjonerów z całej Europy.

  Stadion Startu zostanie otwarty dla zwiedzających w sobotę od godz. 9 do 20 oraz w niedzielę od godz. 8 do 14. Jednodniowy bilet wstępu kosztuje 10 złotych, dwudniowy - 15 zł. Do wielokrotnego wstępu na teren giełdy upoważnia opaska identyfikacyjna, którą organizatorzy naklejają zwiedzającym na nadgarstku. Na terenie Moto Weteran Bazaru można spędzić cały dzień i cieszyć się specyficzną atmosferą pełną historii tworzonej przez pasjonatów kolekcjonerstwa. Na terenie giełdy można też skorzystać z licznych stoisk gastronomicznych.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wole wziaść kanapki

  wydojony przez cwaniaków (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 45 / 38

  stoiska gastronomiczne ? złodziejstwo w biały dzień pod okiem organizatorów !!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo