Moto Weteran Bazar: Kolekcjonerskie szaleństwo znów ogarnie...

  Moto Weteran Bazar: Kolekcjonerskie szaleństwo znów ogarnie Łódź [ZDJĘCIA]

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Moto Weteran Bazar: Kolekcjonerskie szaleństwo znów ogarnie Łódź [ZDJĘCIA]
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Krzysztof Szymczak

  Największa giełda dla miłośników motoryzacji i militariów odbędzie się przez weekend na łódzkim Starcie.
  Moto Weteran Bazar organizowany jest w Łodzi od 1992 roku. Pomysłodawcami byli łódzcy miłośnicy motoryzacji, którzy chcieli wymienić się częściami do zabytkowych pojazdów. Z roku na rok Moto Weteran Bazar przyciągał coraz więcej osób, aż wreszcie stał się atrakcją dla kolekcjonerów z całej Europy. Moto Weteran Bazar odbywa się obecnie cztery razy w roku.

  Giełda, którą zaplanowano na sobotę i niedzielę, będzie ostatnią w tym roku.
  Jak zwykle zaprezentuje się na niej ponad siedmiuset wystawców, a stoiska odwiedzi około 15 tys. zwiedzających. Na stadionie Startu przy ul. św. Teresy 56/58 będzie można sprzedać, kupić i wymienić wszystko, co tylko związane jest z motoryzacją i kolekcjonerstwem.

  Moto Weteran Bazar nadal jest miejscem, w którym króluje motoryzacja. Można zobaczyć motocykle - te zabytkowe i nowoczesne. Są też przeróżne inne pojazdy - od wojskowych, przez historyczne, do współczesnych. Wiele stoisk oferuje części i akcesoria do maszyn, które rzadko już pojawiają się na naszych drogach. Giełda obfituje w ubiory, kaski, opony i wszelkie gadżety motoryzacyjne. Można też kupić narzędzia niezbędne do renowacji pojazdów.

  Znaczną grupą regularnie pojawiającą się na giełdzie są miłośnicy militariów. Czołgi lub inne pojazdy wojskowe są gratką dla zwiedzających. Grupy rekonstrukcyjne oferują historyczne mundury i elementy odzieży wojskowej. Są też repliki broni, sprzęt z demobilu, a nawet oryginalne elementy umundurowania, które przetrwały dziesiątki lat.

  Rekonstruktorzy prezentują też swoje dokonania, zapraszają na rekonstrukcje bitew, a co najważniejsze - proponują przyłączenie się do nich. Można też wziąć udział w licznych dyskusjach, jakie zwykle wybuchają między miłośnikami historii.

  Wśród stałych bywalców Moto Weteran Bazaru nie brakuje miłośników staroci. Prezentują swoje kolekcje, kupują kolejne przedmioty, które wzbogacą ich zbiory, albo wymieniają się zbiorami. Na wielu stoiskach będzie można znaleźć fachową literaturę poświęconą kolekcjonerstwu. Nie zabraknie przeróżnych figurek pokrytych patyną, starych zegarów i zabytkowych urządzeń technicznych.

  Zwiedzający mogą również zapytać hobbystów o tajniki ich pasji. Wymiana doświadczeń jest tym, co często najbardziej cenią sobie odwiedzający Moto Weteran Bazar.

  Giełda otwarta zostanie dla zwiedzających w sobotę o godz. 9. Zamknięcie pierwszego dnia Moto Weteran Bazaru zaplanowano na godz. 20. W niedzielę giełdę można zwiedzać od godz. 8 do 14. Jednodniowy bilet wstępu kosztuje 10 zł, natomiast dwudniowy - 15 zł. Do wielokrotnego wstępu na teren giełdy upoważnia zaklejona na nadgarstku opaska identyfikacyjna. Na miejscu czekają na zwiedzających liczne punkty gastronomiczne, sanitarne i pomoc medyczna.

  Wielu zwiedzających spędza na stadionie Startu cały dzień, a wielu nawet dwa dni ciesząc się atmosferą motoryzacji, militariów i staroci. Jak podkreślają wieloletni bywalcy Moto Weteran Bazaru, przyciąga ich specyficzny klimat spotkań z ciekawymi ludźmi i możliwość integracji z osobami o podobnych pasjach.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo