MŚJ i U-23 w kajakarstwie górskim – dalekie miejsca Polaków

Janek Wasiak
Tadeusz Kuchno na zawodach w 2022 roku
Tadeusz Kuchno na zawodach w 2022 roku Andrzej Banas/Polska Press
Słabo radzą sobie reprezentanci Polski w rozgrywanych na krakowskim torze "Kolna" mistrzostwach świata juniorów i do lat 2e w kajakarstwie górskim. W piątek do finału awansował tylko Tadeusz Kuchno, który zajął 10. miejsce w konkurencji K1.

Zawodnik Krakowskiego Klubu Kajakowego w rywalizacji U-23 w półfinale uzyskał 10. czas. W finale nie poprawił swojej lokaty, a decydujący wpływ na to miało ominięcie jednej z bramek, za co otrzymał 50 sekund karnych. Wszystkie miejsca na podium wywalczyli Francuzi - zwyciężył Leo Vuitton, drugi był Anatole Delassus, a trzeci Titouan Castryck.

W rywalizacji U-23 w K1 kobiet złoty medal zdobyła Amerykanka Evy Liebfarth, srebrny Czeszka Antonie Galuskova, a brązowy Francuzka Coline Charel. Bilska awansu do finału była Dominika Brzeska, która w półfinale zajęła 11. pozycję. Dominika Danek była 20.

Żadnemu z Polaków nie udało awansować do finału C1 juniorów. Krzysztof Książek został sklasyfikowany w półfinale na 14. miejscu, a Marcel Leśniak był 18. Złoty medal w tej konkurencji wywalczył Słoweniec Ziga Hocevar, srebrny Francuz Martin Cornu, a brązowy Czech Lukas Kratochvil.

Również polskie juniorki w konkurencji C1 nie przebrnęły przez fazę półfinałową. Julia Kirkowska była 19., a Martyna Bednarczyk została sklasyfikowana tuż za nią. Mistrzynią świata została Niemka Paulina Pirro, wyprzedzając swoją rodaczkę Christin Heydenreich i Czeszkę Klarę Kneblovą.

Krakowskie mistrzostwa potrwają do niedzieli.