Mural z szablonu powstaje przy ul. Tuwima [ZDJĘCIA]

  Mural z szablonu powstaje przy ul. Tuwima [ZDJĘCIA]

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  M-City tworzy mural na kamienicy przy ul. Tuwima 16
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Grzegorz Gałasiński

  Już za trzy dni ma być gotowy kolejny łódzki mural. Na ścianie jednopiętrowej kamienicy przy ulicy Tuwima 16, tuż obok skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza, pracuje nad nim M-City, jedyny twórca na świecie, który posługuje się szablonami tak pokaźnych rozmiarów.
  - To zdecydowanie numer jeden polskiego street-artu. Posługuje się matrycami wyciętymi z tektury lub grubej folii, które pokrywa farbą w spray'u i farbą akrylową - mówi Michał Bieżyński z Fundacji Urban Forms. - Głównym motywem w jego twórczości jest pejzaż miejski i fascynacja architekturą przemysłową.

  Wielkoformatowe prace M-City, czyli Mariusza Warasa można zobaczyć m.in. w Berlinie, Paryżu, Budapeszcie, Sao Paulo, Bolzano, Londynie, Pradze, Meksyku i Istambule. Swój pierwszy mural pozostawił w 2011 roku na ścianie przy Teatrze Powszechnym.

  - Mural powstaje przy współpracy z programem "Mia100 Kamienic". Wykorzystujemy dopiero co wyremontowaną elewację. Wysokiej jakości artystycznej mural wydaje nam się właściwym kierunkiem poprawy estetyki centrum miasta - mówi Bieżyński.

  Mural zostanie oficjalnie odsłonięty w poniedziałek 1 lipca.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo