Muzeum Miasta Łodzi wprowadza audioprzewodniki

  Muzeum Miasta Łodzi wprowadza audioprzewodniki

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Zwiedzanie Galerii Mistrzów Polskich wzbogacają audioprzewodniki

  Zwiedzanie Galerii Mistrzów Polskich wzbogacają audioprzewodniki ©Muzeum Miasta Łodzi

  Oglądanie obrazów wzbogacone wiedzą na ich temat dyskretnie sączoną do ucha. Sytuacja idealna. Mamy z taką do czynienia w Muzeum Miasta Łodzi. Pomysł, znany z największych muzeów świata, sprawdza się znakomicie. Łódzkie Muzeum wprowadziło do swojej oferty bezpłatne audioprzewodniki po Galerii Mistrzów Polskich.
  Zwiedzanie Galerii Mistrzów Polskich wzbogacają audioprzewodniki

  Zwiedzanie Galerii Mistrzów Polskich wzbogacają audioprzewodniki ©Muzeum Miasta Łodzi

  - To ważny element wzbogacający ofertę Galerii - opowiada Monika Nowakowska, kurator Galerii. - Audioprzewodniki po Galerii Mistrzów Polskich skierowane są do wszystkich gości odwiedzających ekspozycję. Treści w nich zawarte zostały skonstruowane w taki sposób, by zainteresowały zarówno osoby posiadające wiedzę o polskiej sztuce przedwojennej, jak i gości chcących poznać ją od podstaw.

  Jak podkreślają pomysłodawcy, audioprzewodniki przybliżają sylwetki znanych i nieznanych mistrzów polskiego malarstwa, rysunku i rzeźby drugiej połowy XIX i pierwszej XX wieku, historie najciekawszych, najwartościowszych lub przełomowych prac, a także zapoznają widza z realiami epoki, stylistyki i techniki, w jakiej powstawało dane dzieło. Oprócz faktów dotyczących obrazów, audioprzewodniki przedstawiają anegdoty z nimi związane, ich burzliwe losy a nawet czasami pikantne ciekawostki dotyczące życia autorów prac.

  Trwająca 45 minut opowieść o polskiej sztuce przedwojennej jest prowadzona w dwóch językach do wyboru: polskim i angielskim. W polskiej wersji narratorem jest dziennikarka Radia Łódź - Anna Groblińska. W angielskiej zaś lektor David Coleman.

  - Wersja angielska audioprzewodników to propozycja dla gości z zagranicy odwiedzających nasze miasto i Muzeum, zachęta do zapoznania się z polską sztuką sprzed 1945 roku i jej najwybitniejszymi przedstawicielami, poczynając od Piotra Michałowskiego, ojca polskiego malarstwa nowoczesnego, po działających w Paryżu kubistów Louisa Marcoussisa i Alicję Halicką - dodaje Monika Nowakowska.

  - Audioprzewodniki można znaleźć niemal we wszystkich dużych muzeach świata - mówi właściciel prac z Galerii Mistrzów Polski, Krzysztof Musiał. - W trakcie moich podróży sam z nich korzystam i czy jestem w Nowym Jorku, Tokio, Londynie, Paryżu czy Berlinie, to właśnie dzięki audiprzewodnikom mogę najszybciej zdobyć podstawowe wiadomości o wystawie, którą oglądam. Dlatego tak ważne dla mnie było zainstalowanie ich także w Galerii Mistrzów Polskich.

  Galeria Mistrzów Polskich jest dostępna w godzinach otwarcia Muzeum Miasta Łodzi. Bilet kosztuje 5 lub 10 zł (można też kupić biletu łączony z innymi wystawami). Wypożyczenie audioprzewodników natomiast jest bezpłatne.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo