Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Muzeum Regionalne w Radomsku zaprasza na wystawę „Wyspa Labiryntu” Tomasza Cieślika

Jacek Drożdż
Jacek Drożdż
Na wystawę prac Tomasza Cieślaka „Wyspa Labiryntu” zaprasza Muzeum Regionalne w Radomsku
Na wystawę prac Tomasza Cieślaka „Wyspa Labiryntu” zaprasza Muzeum Regionalne w Radomsku Jacek Drożdż
Na wystawę prac Tomasza Cieślika „Wyspa Labiryntu” zaprasza Muzeum Regionalne w Radomsku

Wystawa Tomasza Cieślika w Muzeum Regionalnym w Radomsku

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zaprasza na otwarcie wystawy Tomasza Cieślika „Wyspa Labiryntu”. Otwarcie wystawy zaplanowano na piątek, 17 listopada, o godz. 17 w galerii muzeum.

Tomasz Cieślik pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego. Ukończył Wydział Artystyczny Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Dyplom zdobył w pracowni rysunku prof. Jerzego Filipa Sztuki w 2003 r.

Uczestniczył w wielu wystawach i plenerach na terenie kraju i za granicą. Swoje prace prezentował m.in. w Warszawie, Pradze, Wiedniu, na Węgrzech, Litwie, w Hiszpanii oraz w Francji. Członek Stowarzyszenia Piotrkowskich Artystów Plastyków. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym, fotografią, ilustratorstwem oraz edukacją artystyczną dzieci i młodzieży.

Tomasz Cieślik w Muzeum Regionalnym w Radomsku

„Gdzie i kiedy zaczyna się podróż? Trudno czasami powiedzieć, ilu ludzi tyle odpowiedzi. Być może zaczęła się od małego szkolnego globusu w domu. Będąc dzieckiem bawiłem się w podróżnika, wprowadzając w ruch obrotowy kulę lądów, mórz i oceanów, palcem na chybił trafił zatrzymując ten taniec. Pojawiła się egzotycznie brzmiąca nazwa, to rodziło ciekawość i dociekliwość, Czy wówczas pojawiła się nazwa Kreta? Możliwe.

Pamiętam natomiast pewną audycję w radiowej Trójce, kilkanaście lat temu. Słuchałem wówczas wywiadu z podróżnikiem i padło w rozmowie stwierdzenie, które było mi bliskie, i z którym utożsamiam się do dziś… Ludzie mawiają potocznie, że podróże kształcą. I tak, i nie. Owszem kształcą, ale z pewnym zastrzeżeniem. Kształcą, pod warunkiem, iż przed podróżą już coś się wie…

Tym dla mnie jest podróż, uzbrojony w wiedzę, gotowy na rozczarowania i gotowy na własne odkrycia. Weryfikujemy to co wiemy z zaistniałym stanem, potrafimy dostrzec coś na własny indywidualny sposób, po powrocie warto jeszcze poszerzyć wiedzę pod różnymi kątami. Tym dla mnie jest podróż, tak ją rozumiem…
Tomasz Cieślik – fragment wstępu do „Wyspy Labiryntu”

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki