Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Na Bałuckim Rynku handlowali papierosami, tytoniem i alkoholem bez akcyzy. Kontrole Krajowej Administracji Skarbowej w Łodzi

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
Na Bałuckim Rynku handlowali papierosami, tytoniem i alkoholem bez akcyzy
Na Bałuckim Rynku handlowali papierosami, tytoniem i alkoholem bez akcyzy Krajowa Administracja Skarbowa w Łodzi
Ponad 24 kilogramów tytoniu, 1659 paczek papierosów oraz 44 litry alkoholu bez polskich znaków akcyzy odkryli w ciągu dwóch dni kontroli na Bałuckim Rynku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w Łodzi. Sprzedawcom grożą wysoka grzywna.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łodzi najpierw odwiedzili targowisko "U Jagódki" przy ul. Łagiewnickiej. Ich uwagę zwróciły torby pozostawione między stoiskami. Ponieważ nikt się do nich nie przyznawał, to funkcjonariusze skontrolowali torby. Znaleźli w nich 390 paczek papierosów, 26 litrów alkoholu oraz 18,5 kilogramów tytoniu bez znaków akcyzy. Wartość tych towarów oszacowano na 10.740 zł.

Dwa dni później funkcjonariusze wybrali się na Bałucki Rynek. Tam znaleźli 835 paczek papierosów bez akcyzy, 6 kilo tytoniu bez znaków akcyzy o wartości 18.844 zł.

To jeszcze nie koniec.

Funkcjonariusze skontrolowali pomieszczenie w jednej z kamienic w pobliżu targowiska - mówi Agnieszka Pawlak, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Łodzi. - Zrobili to za pośrednictwem endoskopu. Znaleźli tam 434 paczki papierosów oraz 18 litrów alkoholu o wartości 7.057,93 zł.

W tej sprawie nikt nie został zatrzymany, KAS poszukuje osób odpowiedzialnych. Odpowiedzą one za paserstwo akcyzowe, za co grozi wysoka grzywna.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki