MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na sprzedaż wystawiono działkę z budynkami powojskowymi w centrum Skierniewic

Natalia Zwolińska
Natalia Zwolińska
Władze Skierniewic ogłosiły przetarg na sprzedaż działki z pięcioma budynkami w centrum miasta. Cena wywoławcza to niemal 11 milionów złotych.

Działka "powojskowa" wystawiona na sprzedaż

Wystawiona na sprzedaż nieruchomość położona jest przy ulicy 26 Dywizji Piechoty, między działką „Wspólnej Troski”, a złomowiskiem. Od strony południowej przylega do skarpy dochodzącej do rzeki Skierniewki.
Powierzchnia działki to 1,773 hektara, ma ona kształt prostokąta. Znajduje się na niej pięć budynków: dwukondygnacyjny budynek magazynowy o powierzchni zabudowy 514 mkw. i powierzchni użytkowej 1 371 mkw., budynek przemysłowy o powierzchni zabudowy 1 178 mkw. (1 042 mkw. użytkowej), dwa budynki magazynowe (o powierzchni 124 mkw. i 121 mkw.) oraz pozostałości po dawnym śmietniku (69 mkw.). Dodatkowo na działce znajduje się studnia, schron i dwa zbiorniki powojskowe.

Działka jest zarośnięta, a ogrodzenie zdewastowane...

Działka jest ogrodzona płotem betonowym, który został zdewastowany. Niemal cała działka jest zarośnięta wysoką trawą. Oprócz niej znajdziemy na niej 14 drzew wiązu, dwa srebrne świerki oraz drzewa z samosiewu.
Według aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego działka ma przeznaczenie pod zabudowę usługową – ochronę zdrowia. Jednak planowane jest sporządzenie nowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego fragmentu miasta. Celem opracowania tego planu jest nadanie nowych form zagospodarowania, w tym przeznaczenie działek w jego granicach. Podstawowym przeznaczeniem obszaru opracowania nowego planu będzie zabudowa mieszkaniowa jedno i wielorodzinna oraz zabudowa usługowa. A także wzdłuż skarpy rzeki – zieleń terenów otwartych.

Czy znajdzie się kupiec na prawie dwa hektary?

- Chcemy, żeby ta działka była zagospodarowana dlatego ją sprzedajemy. Do tej pory budynki, które się tam znajdują niszczeją, a działka zarasta. Lepiej, żeby została dobrze wykorzystana. Po pierwsze będzie to wpływ z jej sprzedaży do budżetu miasta, a dwa zależy nam, żeby powstały tam na przykład budynki mieszkalne – mówi Krzysztof Jażdżyk, prezydent Skierniewic.

Pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż tego terenu ustalono na 12 czerwca, na godzinę 10. Odbędzie się on w Urzędzie Miasta Skierniewice, przy ulicy Senatorskiej 12, w sali konferencyjnej. Chętni na zakup nieruchomości zobowiązani są do wpłacenia wadium w wysokości 1,09 miliona złotych do 6 czerwca. Cena wywoławcza to 10,9 miliona złotych i jest zwolniona z podatku VAT.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki