Na wakacje wyruszamy bez biur podróży

  Na wakacje wyruszamy bez biur podróży

  Agnieszka Jasińska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Na wakacje wyruszamy bez biur podróży

  ©123RF

  Problemy finansowe kolejnych biur podróży sprawiają, że turyści obawiają się nowej fali upadłości, przypominającej tę z zeszłego roku. Dlatego coraz więcej osób wybiera bardziej samodzielne, mniej zależne od organizatorów wyjazdy wakacyjne.
  Na wakacje wyruszamy bez biur podróży

  ©123RF

  - Taka forma organizowania wakacji wymaga więcej samodzielności. Turyści muszą sami na przykład kupić sobie bilet lotniczy i zaplanować spędzanie czasu na miejscu. Za to mniej usług oznacza zdecydowanie mniejsze koszty, a więc i mniejsze ryzyko - mówi Kamil Krzyżanowski, dyrektor operacyjny edom.pl, firmy zajmującej się wynajmem domów i apartamentów wakacyjnych.

  O tym, że coraz więcej klientów wybiera wakacje "na własną rękę" przekonuje także Anna Kaźmierczak z Novasolu.

  - My nie popadamy w panikę przed okresem wakacyjnym, ceny u nas nie rosną, a wręcz spadają. I tak na przykład wille z basenami w Chorwacji w czerwcu można rezerwować aż do 25 proc. taniej niż normalnie w tym sezonie. Zajmujemy się jedynie kontaktowaniem klienta z prywatnym właścicielem domu wakacyjnego czy apartamentu. Jest to o tyle bezpieczne, że nasza procedura wymaga, aby zanim dołączymy dany obiekt do oferty, został on uprzednio skontrolowany, opisany i obfotografowany - mówi Kaźmierczak. - Dzięki temu mamy pełną świadomość tego, jakie obiekty trafiają do naszego serwisu. Jeśli chcielibyśmy się wybrać na przywitanie lata z dużą grupą znajomych, to na Istrii znajdziemy komfortową, czterogwiazdkową willę z basenem dla 14 osób w cenie 3719 zł za tydzień lub dla 12 osób w cenie 3869 zł (obniżone z 5159 zł).

  Na Wimdu.pl, gdzie również możemy znaleźć zakwaterowanie w prywatnych domach i apartamentach znajdziemy natomiast pokój do wynajęcia w Barcelonie od 38 zł za noc albo apartament dla czterech osób na Riwierze Tureckiej od 94 zł za noc.

  Dane serwisu Casamundo.pl również pokazują, że wzrasta liczba osób, którzy decydują się na rezerwację samodzielnego zakwaterowania przez internet.

  - Największą popularnością w okresie wakacyjnym cieszą się takie regiony jak: Chorwacja, Włochy, Francja, Węgry i Hiszpania. Według danych naszego serwisu na wakacyjny wypoczynek turyści wydadzą około 750-920 zł na osobę - mówi Thorsten Kerwin, dyrektor generalny Casamundo.

  Na wakacje zamiast do hotelu z biurem podróży, można także wybrać się na kamping. O dojazd musimy również zatroszczyć się na własną rękę. Coraz więcej osób decyduje się na taki wypoczynek.

  - W tym sezonie większość dostępnych pobytów została już wyprzedana, jednak nadal posiadamy bardzo atrakcyjne cenowo pobyty na przykład we wrześniu. Koszt dwutygodniowego wypoczynku dla całej rodziny w komfortowym domku na Lazurowym Wybrzeżu czy Costa Brava to ok. 1300 zł - mówi Agnieszka Łyko z Eurocmapu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo