Najlepsze szkoły podstawowe w Łodzi na egzaminie ósmoklasisty 2021! Podstawówki w Łodzi z najwyższą średnią 22.07.2021

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Szkoła Podstawowa nr 44 w Łodzi wypadła najlepiej na egzaminie ósmoklasisty 2021 – biorąc pod uwagę placówki publiczne, podlegające łódzkiemu magistratowi. Obowiązkowe testy na koniec podstawówek ich najnowsi absolwenci zdawali w maju – wyniki decydują o sukcesie w naborze do wybranych liceów, techników i branżówek. Te w czwartek (22 lipca) ogłaszają listy zakwalifikowanych. >>> Przy kolejnych ilustracjach zestawienia z polskiego, matematyki i angielskiego >>>archiwum Polska Press (zdjęcie ilustracyjne)
Szkoła Podstawowa nr 44 w Łodzi wypadła najlepiej na egzaminie ósmoklasisty 2021 – biorąc pod uwagę placówki publiczne, podlegające łódzkiemu magistratowi. Obowiązkowe testy na koniec podstawówek ich najnowsi absolwenci zdawali w maju – wyniki decydują o sukcesie w naborze do wybranych liceów, techników i branżówek. Te w czwartek (22 lipca) ogłaszają listy zakwalifikowanych.

Najlepsze szkoły podstawowe na egzaminie ósmoklasisty 2021 wybraliśmy uwzględniając dane udostępnione przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łodzi (OKE).

W naszym opracowaniu tych danych wzięliśmy pod uwagę tylko podstawówki prowadzone przez samorząd stolicy województwa – są one zobowiązane do przyjmowania wszystkich dzieci ze swojego rejonu: bez względu na talenty kandydatów (na które przy naborze zwracają uwagę np. szkoły artystyczne), grubość portfela rodziców (prywatne) lub ich światopogląd (katolickie).

Egzamin składał się z arkuszy sprawdzających wiedzę z języka polskiego, matematyki oraz z wybranego języka obcego. Każdy wynik zaliczał (nawet zero punktów) – do ukończenia podstawówki wystarczyła bowiem obecność na testach – ale te wyniki mają decydujące znaczenie w rekrutacji do liceów ogólnokształcących, techników i branżówek.

Egzamin ósmoklasisty 2021 – wyniki ogólnopolskie i w województwie łódzkim

Ogólne wyniki egzaminu znamy od 2 lipca. Z języka polskiego przeciętny ósmoklasista w kraju uzyskał 60 procent z możliwych do zdobycia punktów. W Łódzkiem – 58 proc.
Przecięty wynik ogólnopolski z matematyki to 47 proc. W Łódzkiem – 48 proc.
W grupie, która wybrała angielski, czyli zdecydowanie najpopularniejszy z języków obcych, średni wynik w Polsce to 66 proc. – zaś w naszym regionie – to 65 proc.

Najlepsze miejskie podstawówki w Łodzi na egzaminie ósmoklasisty 2021

Na tym tle prezentujemy średnie wyniki w najlepszych podstawówkach miejskich Łodzi. Nasze zestawienia – w galerii ilustracji do tego artykułu – obejmują po pięć samorządowych SP, których absolwenci 2021 uzyskali przeciętnie najwyższe wyniki kolejno: z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przeglądając naszą galerię z numerami miejskich podstawówek trzeba pamiętać o kilku sprawach. Osiągnięcia z państwowego egzaminu to nie wszystko. Wśród samorządowych SP są szkoły, do których za sprawą położenia na mapie miasta trafiają zwykle „słabsze” dzieci niż w innych rejonach. Nauczyciele ciężko z nimi pracują, ale nie zawsze takiej placówce uda się „wyciągnąć” na sprawdzianie dobre wyniki – w porównaniu z czołowymi szkołami.

Ponadto zwykle łatwiej pracować nauczycielom, gdy szkoła jest mniejsza. Zatem szczególnie warto docenić SP nr 44, która właśnie „wypuściła w świat” prawie setkę wychowanków – a oni dali jej pierwsze miejsca w zestawieniach dotyczących polskiego i matematyki (do takiego samego sukcesu w zestawieniu dotyczącym angielskiego SP nr 44 zabrakło ułamka procenta – my prezentujemy dane zaokrąglone do pełnych procentów).

Zobacz w galerii do tego artykułu zestawienia z polskiego, matematyki i angielskiego.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie