Napadł z młotkiem na ochroniarza. Wpadł po 11 latach

  Napadł z młotkiem na ochroniarza. Wpadł po 11 latach

  Wiesław Pierzchała

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Napadł z młotkiem na ochroniarza. Wpadł po 11 latach

  ©Grzegorz Gałasiński

  Na ławie oskarżonych zasiądzie 30-letni Szymon F., któremu prokuratura zarzuca napad rabunkowy na ochroniarza na parkingu Międzynarodowych Targów Łódzkich. Razem z nim w napadzie wzięło udział dwóch wspólników, którzy zostali już zatrzymani i osądzeni. Szymon F. ukrywał się przez 11 lat. Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Łodzi. Oskarżonemu grozi do 12 lat więzienia.
  Napadł z młotkiem na ochroniarza. Wpadł po 11 latach

  ©Grzegorz Gałasiński

  Do zdarzenia doszło 5 czerwca 2002 roku na parkingu MTŁ przy ul. Wólczańskiej w centrum Łodzi. Czuwali tam dwaj ochroniarze firmy Roka: Mieczysław F. i Łukasz F., który - jak się okazało - współpracował z przestępcami: oskarżonym Szymonem F. i skazanym już Michałem Ż.

  Według śledczych, wspólnie opracowali plan napadu: Łukasz F. miał wyprowadzić z dyżurki na parkingu swojego kolegę Mieczysława F., a wtedy Szymon F. i Michał Ż. mieli zaatakować go młotkiem i rurką metalową i obezwładnić.

  Tak też się stało. Na parkingu Mieczysław F. otrzymał cios w głowę młotkiem i stracił przytomność. Napastnicy tymczasem ukradli z dyżurki metalową kasetkę z pieniędzmi, o której Łukasz F. jako ochroniarz doskonale wiedział. W ten sposób przestępcy ukradli 4,8 tys. zł, po czym uciekli.

  Po napadzie ruszyło śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Łódź-Polesie. Jako pierwsi wpadli Łukasz F. i Michał Ż. Ich sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Łodzi. Pierwszy z nich został skazany na 3 lata więzienia, a drugi na 4 lata więzienia. Trzeci sprawca - Szymon F. - został schwytany dopiero 17 czerwca br.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo