Napisałem maturę z matematyki na 10 proc. Kto i za ile...

  Napisałem maturę z matematyki na 10 proc. Kto i za ile pomoże mi zdać poprawkę?

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Pisemne poprawki matur już 27 sierpnia

  Pisemne poprawki matur już 27 sierpnia ©Grzegorz Gałasiński

  Kto weźmie pieniądze od maturzysty, który na teście z matematyki uzyskał ledwie 10 procent punktów, a już w następnym miesiącu liczy na wynik trzy razy lepszy? Każdy korepetytor, a przynajmniej każdy z grona odbierającego w piątek telefon od "pechowego" absolwenta, czyli tak naprawdę reportera "Dziennika Łódzkiego".
  Pisemne poprawki matur już 27 sierpnia

  Pisemne poprawki matur już 27 sierpnia ©Grzegorz Gałasiński

  Pierwszy z wybieranych numerów należy do Anny, absolwentki Uniwersytetu Łódzkiego z "umiejętnością tłumaczenia w zrozumiały sposób". Za zegarową godzinę bierze 30 zł.

  - Wszystko zależy od twojej pracy, ale nie widzę przeszkód, żebyś w sierpniu zaliczył na 30 procent albo nawet więcej - mówi Anna, gdy dowiaduje się, że rozmawia z absolwentem ogólniaka, który na egzaminie z podstaw matematyki zdobył zaledwie jedną dziesiątą punktów z tego przedmiotu.

  Anna twierdzi, że podobne przypadki wielokrotnie wyciągała w przeszłości. Jednak nie godzi się na obniżenie stawki do 20 zł, aby we wrześniu, w przypadku zdanej poprawki, wypłacić jej premię w takiej samej wysokości za każdą przepracowaną przed egzaminem godzinę.

  Identyczne warunki przedstawiliśmy Bartłomiejowi, studentowi budownictwa Politechniki Łódzkiej. Twierdzi, że jest osobą wyrozumiałą, ale pracować w systemie: 20 zł teraz, 20 zł po zdanej poprawce przyszły inżynier nie chce. Wymaga 30 zł od razu. I nie zgadza się z zarzutem o brak zaufania do matematycznego talentu potencjalnego podopiecznego. - W te wakacje na moich warunkach przygotowuję do poprawki już trzy osoby i bardzo sobie ufamy - mówi Bartłomiej.

  Wreszcie, po serii podobnie przebiegających rozmów, skłonność do ryzyka udało się znaleźć u Barbary, działającej w Łodzi i w Zgierzu. Nauczycielka matematyki legitymuje się 35-letnim stażem w szkołach średnich. Początek rozmowy wcale nie zapowiadał porozumienia - doświadczona nauczycielka aż głośno jęknęła, gdy usłyszała w słuchawce tym razem o 15 proc. punktów, zdobytych na egzaminie z matematyki. - Ile? Pan na pewno ukończył szkołę w tym roku, czy pisał maturę po przerwie w nauce? - dopytywała Barbara.

  Jednak zapewniona o szczerej chęci nauki i perspektywie trzech - czterech godzin korepetycji przez najbliższe tygodnie zgodziła się na zmianę warunków. Zamiast 40 zł za godzinę, mogłaby otrzymywać 30 zł zaraz po zajęciach, zaś 20 zł premii do każdej lekcji, jeśli uda się odebrać świadectwo dojrzałości.

  Pisemny egzamin poprawkowy już 27 sierpnia, a płatnych nauczycieli może szukać nawet trzy tysiące prawdziwych poprawkowiczów w Łódzkiem.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (16)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ja bym nie wziął

  Adam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Ja bym nie wziął takiego. Obawiam się że po pierwszej lekcji bym wyszedł. Pamiętam jak uczyłem chemii dziewczynę, która nie mogła zrozumieć że nie każdy kwas jest żrący. Gdy powiedziałem jej w coli...rozwiń całość

  Ja bym nie wziął takiego. Obawiam się że po pierwszej lekcji bym wyszedł. Pamiętam jak uczyłem chemii dziewczynę, która nie mogła zrozumieć że nie każdy kwas jest żrący. Gdy powiedziałem jej w coli którą piła jest kwas fosforowy i kwas węglowy, to mnie nią oblała i z krzykiem pobiegła do toalety.
  Na debili nic nie poradzisz.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Korepetycje?

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 13

  Tak się zastanawiam w jakim celu wydawać pieniądze na korki,gdy w interenecie mamy tyle stron do nauki matmy krok po kroku pokazane jak zrobić dane zadanie,są arkuszę,rozwiązania,wzory no wszystko...rozwiń całość

  Tak się zastanawiam w jakim celu wydawać pieniądze na korki,gdy w interenecie mamy tyle stron do nauki matmy krok po kroku pokazane jak zrobić dane zadanie,są arkuszę,rozwiązania,wzory no wszystko co niezbędne do zdania matury...Na korepetycjach jeste się dajmy na to 2 godziny na takich stronach możemy siedzieć ile chcemy i powtarzać zadanie aż zrouzumiemy,a na korkach jest za mało czasu na to...Jak ktoś jest słaby z matmy to musi przede wszytskim robić dużo zadań by się wprawić w to wszystko,ale czy siedzieć na korkach i wydawać pieniądze?...Moim zdaniem samemu można wziąć się w garść wejśc na taką strone i robić zdania np.ze strony:http://www.matemaks.pl/matura.php. Polecam każdemu,trochę chęci oglądać parę godzin dziennie te zadania i je robić później samemu i na pewno zda się poprawkę.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  masz rację

  ... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 9

  http://www.matemaks.pl/matura.php
  http://www.e-zadania.pl/

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  matma przez Internet?!

  LeonZawodowiec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 17

  Trzeba mieć dużo wolnego czasu i sporo samozaparcia, żeby nauczyć się rozwiązywania zadań maturalnych przez Internet! Na korkach wystarczy spotykać się z mądrym i doświadczonym korepetytorem 2 razy...rozwiń całość

  Trzeba mieć dużo wolnego czasu i sporo samozaparcia, żeby nauczyć się rozwiązywania zadań maturalnych przez Internet! Na korkach wystarczy spotykać się z mądrym i doświadczonym korepetytorem 2 razy w tygodniu i samemu poćwiczyć po 1 godzinie dziennie i zdana matura na minimum 80%:-)zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Napisałem maturę z matematyki na 10 proc. Kto i za ile pomoże mi zdać poprawkę?

  Ania (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 8

  Ja krzystałam z tego polecam !!!!http://www.youtube.com/watch?v=mwIfacqpVck

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Matma

  Ania (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 6

  Ja kożystałam z tego i gorąco polecam facet jest super !!!http://www.youtube.com/watch?v=mwIfacqpVck

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  galileo galilei

  sober (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 15

  trzeba było bahory na trzeźwo robić, a nie po pijaku!!zrobią takiego półgłówka, po pijaku, teraz chcą , aby został ISAACKIEM nEWTONEM, albo Galileuszem!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  matma

  Anna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  sober srober ty debilu osrany

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie POto jELITA UCZY by

  777 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 35 / 22

  na CORkach NIE ZAROBIĆ.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Z takim wynikiem egzaminu lepiej nie brać się za POprawkę, szkoda kasy.

  ubój rytualny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 31 / 13

  Od razu trzeba wstąpić do młodzieżówki a POtem kubisz sobie papier za drobne i nie będzie wstydu przed egzaminatorami

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wygoniłbym w diabły

  belfer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 79 / 51

  Za takiego z 10 % nie wziąłbym się nawet za 200 zł za godz. Debila nauczyć się NIE DA!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dam korki z j.ang dla poprawkowiczów

  ukang (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 14

  Mogę udzielić korepetycji dla poprawkowiczów z j. angielskiego na terenie Łodzi i okolic. email ukang@wp.pl

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  z góry

  500 € (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 40 / 31

  ja mogę uczyć te debilowate bachory!! 500 €uro za godzinę,płatne z góry!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo