Nie naprawią dziury, bo urzędnik jest na urlopie

  Nie naprawią dziury, bo urzędnik jest na urlopie

  Ewelina Madejska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Nie naprawią dziury, bo urzędnik jest na urlopie
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Grzegorz Gałasiński

  Od miesiąca w ul. Chłędowskiego straszy 1,5-metrowa dziura. - Zaczęło się od chodnika. Potem zapadła się ziemia w uliczce. Wielokrotnie próbowałem interweniować w tej sprawie, ale nikt nic z tym nie chce zrobić - mówi pan Jakub, mieszkaniec jednego z bloków przy ul. Chłędowskiego.
  To nie pierwszy taki przypadek na tej ulicy.

  - W zeszłym roku była podobna sytuacja, tylko że dziura była mniejsza i znajdowała się po drugiej stronie drogi. Wtedy czekaliśmy prawie dwa miesiące, aż ktoś w końcu zainterweniuje, ale teraz sprawa jest poważniejsza - dodaje nasz Czytelnik.

  Mimo nieustannych telefonów do Zarządu Dróg i Transportu pan Jakub nie doczekał się żadnej reakcji.

  - Są wakacje, w pobliżu dziury bawią się dzieci, a co będzie, jeśli któreś tam wpadnie? Może dojść do tragedii - obawia się pan Jakub.

  Łodzianin skarży się, że gdy zadzwonił do ZDiT, pracownik tej instytucji nonszalancko poinformował go, że nie jest kompetentny, by zająć się sprawą, a osoba odpowiedzialna za takie kwestie odpoczywa na urlopie...

  - Przecież to kpina tak traktować mieszkańców! Ten człowiek śmiał jeszcze dodać, że dzieci się pilnuje, kiedy bawią się na dworze, a nie zawraca mu głowę. Tymczasem tam nie można przejechać, osuwisko powiększa się, po zmroku go nie widać. Nie zdziwiłbym się, gdyby jakieś auto wpadło w dziurę - denerwuje się łodzianin.

  Wcześniej teren wokół dziury zabezpieczony był tasiemkami zawieszonymi na wysokości 15 cm, które po jakimś czasie leżały na ulicy, pozostawiając osuwisko nieodgrodzone.

  - Dopiero rankiem 3 lipca postawiono prowizoryczne zabezpieczenia z metalowych rurek, przewiązanych taśmami. Ale co to da, obok dziury może przejechać jedno auto, jeśli osuwisko będzie się powiększać, to droga będzie całkowicie zablokowana - mówi bezsilny mieszkaniec.

  Zapytaliśmy w ZDiT, dlaczego urzędnicy zignorowali apele mieszkańców ul. Chłędowskiego. Anna Aleksandrowicz z ZDiT nie potrafiła odpowiedzieć na to pytanie. Według jej zapewnień, jeszcze w piątek dziura w jezdni miała być odpowiednio zabezpieczona, a w najbliższym czasie załatana, bo wydano już takie zlecenie. W niedzielę dziura nadal straszyła kierowców i rodziców.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mój ulubiony ZDiT

  critter (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 12

  Pisałem tu juz kiedyś, że Pani Prezydent powinna odwołać dyrektora ZDiT. On sobie po prostu nie radzi z kierowaniem taką jednostką. Nie rozumie, że tam muszą być ustawione procesy i one muszą...rozwiń całość

  Pisałem tu juz kiedyś, że Pani Prezydent powinna odwołać dyrektora ZDiT. On sobie po prostu nie radzi z kierowaniem taką jednostką. Nie rozumie, że tam muszą być ustawione procesy i one muszą funkcjonować. Tymczasem jednostka działa na zasadzie "gaszenia pożarów", czyli od przypadku do przypadku. Raz się uda a raz nie - tym razem na przeszkodzie stanął urlop jednego z urzędników :)) Jakaś bajka po prostu...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  :)

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 6

  podobno nie ma ludzi niezastąpionych w pracy. Czyżby ten urzędnik należał do wyjątków?? Jeśli tak to nadczłowiek w Łodzi się trafił a Wy ludzie zwyczajni macie jakieś pretensje.

  Skoro to kolejny...rozwiń całość

  podobno nie ma ludzi niezastąpionych w pracy. Czyżby ten urzędnik należał do wyjątków?? Jeśli tak to nadczłowiek w Łodzi się trafił a Wy ludzie zwyczajni macie jakieś pretensje.

  Skoro to kolejny przypadek zapadliska na tej drodze to może warto wnioskować o przebudowę a nie o łatanie dziurzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To nic nowego

  mietek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 10

  Na tym polega cała działalność różnego rodzaju urzędników.Najlepiej wychodzi nic nierobienie,do perfekcji opanowane podkreślanie własnej ważności.Wydawałoby się,że po zgłoszeniu zaistnienia takiej...rozwiń całość

  Na tym polega cała działalność różnego rodzaju urzędników.Najlepiej wychodzi nic nierobienie,do perfekcji opanowane podkreślanie własnej ważności.Wydawałoby się,że po zgłoszeniu zaistnienia takiej dziury pracownicy powinni zaraz jechać na miejsce i ją załatać,bez oglądania się na decydenta,czy ten umieści ją w grafiku robót na przyszły rok.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  znowu oni

  pitagoras (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 14

  znów te oszołomy tylko mądrzą się te dupki
  i bardzo pilnują stołków są do nich przywiązani /dosłownie/


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Myślisz że on wyjechał z tym przywiązanym stołkiem?

  ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 10

  ;)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo