MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie uwierzycie jak teraz wygląda zapyziała do niedawna ulica Mielczarskiego. Można tu dojść z Manufaktury zielonymi alejami ZDJĘCIA

Jacek Zemła
Jeszcze do niedawna zapomniana, zaniedbana i ponura ulica Mielczarskiego była miejscem, w które lepiej się nie zapuszczać, szczególnie po zmroku. To się jednak zmieniło. Okolica przeszła spektakularną metamorfozę i przekształcono ją w woonerf, czyli miejski podwórzec przyjazny do mieszkania i spędzania wolnego czasu. Łatwiej tam dojść, bo ulicę połączyły z Manufakturą zielone aleje.

Szpaler drzew wizytówką Mielczarskiego

Na odnowionej i zorganizowanej zupełnie inaczej niż dotychczas ulicy drzewa i zieleńce rozdzielają miejsca postojowe, pojawiły się eleganckie i bezpieczne wjazdy do posesji. Uporządkowany został również będący wizytówką ulicy i jej ozdobą obustronny, podwójny szpaler drzew. Pojawiły się ławki, stojaki na rowery, kosze, poidełko oraz nowe oświetlenie ulicy.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Dwie zielone aleje wiodą do atrakcyjnych miejsc

Jednak najważniejszą zmianą są dwie zielone aleje, które połączyły tę ulicę z okolicznymi atrakcjami. Pierwszą z nich można dojść do Manufaktury obok powstającej podziemnej stacji kolejowej Łódź Polesie (w przyszłości będzie to ważny ciąg komunikacyjny dla pasażerów pociągów), a druga połączyła ul. Mielczarskiego z dużym terenem rekreacyjno-spacerowym zwanym Ogrodami Karskiego. Powstała w miejscu ścieżki, którą dawno temu wydeptali sami mieszkańcy pomiędzy budynkami przy ul. Mielczarskiego 33 i 35 szukając najkrótszej drogi do parku.

20 drzew, 2000 krzewów i bylin

Teraz także i przy ulicy Mielczarskiego i dwóch nowych pasażach nie brakuje zieleni. Zasadzonych zostało ponad dwadzieścia drzew oraz blisko dwa tysiące krzewów i bylin. Odnajdziemy wśród nich klony, suchodrzewy chińskie, hortensje, berberysy, kortaderię pampasową, barwinek pospolity, runiankę japońską, turzycę a także miskant chiński.

Nie tylko ulica, ale także kamienice

Zmieniła się nie tylko ulica Mielczarskiego, ale także stojące przy niej kamienice. Rewitalizację przeszły cztery zabytkowe budynki pod numerami 3, 15, 22 i 33. Powstało w nich łącznie 55 mieszkań komunalnych, dwa lokale przeznaczone na świetlicę środowiskową i dom gościnny z kawiarnią, cztery lokale przeznaczono pod działalność gospodarczą dla biznesu, powstała również placówka opiekuńczo-wychowawcza i centrum administracyjne Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nie uwierzycie jak teraz wygląda zapyziała do niedawna ulica Mielczarskiego. Można tu dojść z Manufaktury zielonymi alejami ZDJĘCIA - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki