Nie żyje polski skoczek narciarski Mateusz Rutkowski. Był pierwszym polskim mistrzem świata juniorów w skokach narciarskich

Norbert Uram
Nie żyje polski skoczek narciarski. Był pierwszym polskim mistrzem świata juniorów w skokach narciarskich. Sportowiec zmarł w wieku 37-lat. Jako pierwszy tę informację przekazał portal sucha24.pl.

Nie żyje Mateusz Rutkowski. Sięgnął po mistrzostwo świata

Mateusz Rutkowski był uznawany za jeden z największych talentów polskich skoków narciarskich. 10 stycznia 2004 roku zadebiutował w Pucharze Świata, a już w lutym tego samego roku został pierwszym Polakiem, któremu udało się wygrać Mistrzostwa Świata Juniorów w skokach narciarskich. Mistrzowskim skokiem ustanowił rekord skoczni Bjørkelibakken (104,5 m). Udało mu się również wywalczyć srebrny medal w skokach drużynowych. Najlepszy wynik podczas Pucharu Świata osiągnął w Zakopanem, gdzie uplasował się na 15 pozycji. Tego samego roku jako trzeci Polak w historii pokonał granicę 200 metrów na skoczni w Planicy. (201,5 m). Jednak kariera skoczka, którego Adam Małysz nazywał swoim następcą, nie potoczyła się tak, jak wiele osób zakładało. Mateusz Rutkowski od 2006 roku nie wystartował już w żadnych zawodach, które były organizowane przez FIS.