Niebawem kolejny album zdjęciowy o Łowiczu [ARCHIWALNE...

  Niebawem kolejny album zdjęciowy o Łowiczu [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Niebawem kolejny album zdjęciowy o Łowiczu [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]
  1/22
  przejdź do galerii

  ©Łowicki Wehikuł Czasu

  Szykuje się w Łowiczu kolejny hit wydawniczy. Za kilka tygodni ukaże się bogato ilustrowany album pod tytułem „Łowicz. Portrety miasta”. Znajdzie się tam ponad 500 fotografii, z których większość nigdzie nie była publikowana.
  Pomysłodawcami i redaktorami publikacji, którą wyda Łowicki Ośrodek Kultury, są jego dyrektor Maciej Malangiewicz oraz znany grafik Jacek Rutkowski. Mają oni już na koncie m. in. dwa doskonale przyjęte przez miłośników lokalnej historii albumy zatytułowane „Łowicz 1918-1939: kronika fotograficzna” oraz „I wojna światowa w Łowiczu 1914-1918”.

  Oba zdobyły złote ekslibrisy przyznawane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Piłsudskiego w Łodzi. WBP uznała wspomniane wydawnictwa za najciekawsze albumy o ziemi łódzkiej w latach 2014 i 2016.

  - W naszym wydawnictwie znajdą się zdjęcia z prywatnych archiwów m. im. byłego burmistrza Łukasza Kazłowskiego, byłej radnej Ewy Zbudniewek oraz Andrzeja Bargieły – informuje Maciej Malangiewicz. – Będzie tam również można znaleźć fotografie ze zbiorów Muzeum w Łowiczu.

  Zdjęcia pokażą jak Łowicz zmieniał się w latach 1918 – 2018. Wydawnictwo to wpisze się w tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

  O tym, jak dużą popularnością cieszą się wśród mieszkańców pelikaniego grodu archiwalne fotografie świadczy fenomen facebookowego Łowickiego Wehikułu Czasu. Ponad 7 tys. osób zagląda tam regularnie, aby obejrzeć lub opublikować ciekawe zdjęcia.

  W ramach ilustracji tego materiału przedstawiamy 20 z nich. Można na nich zobaczyć m. in. niemiecki obóz pracy przymusowej, getto żydowskie, synagogę z ul. Zduńskiej spaloną przez hitlerowców, przedwojenną przystań kajakową na Bzurze oraz kolorowy widok Łowicza z 1940 roku.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo