Nowe animacje od Se-ma-fora. Erotyka za darmo [ZDJĘCIA]

  Nowe animacje od Se-ma-fora. Erotyka za darmo [ZDJĘCIA]

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  „Vicenta”
  1/4
  przejdź do galerii

  „Vicenta” ©materiały organizatora

  Kolejne filmy animowane dzięki Se-ma-for Film Festival można obejrzeć za darmo na platformie Iplex.pl. W katalogu Se-ma-fora znaleźć można zarówno animacje dla dzieci jak i te przeznaczone tylko dla widza dorosłego.
  Popłakać jak król Norwegii

  Krótkometrażowy film "Angry man” Anity Killi podobno rozczulił do łez samego króla Norwegii, Haralda V. Obsypana nagrodami animacja to już dziesiąta internetowa premiera zagranicznych „perełek” Festiwalu. Film zdobył m.in. "Złotego Pegaza" i Nagrode Publiczności w konkursie dla filmów animowanych towarzyszącemu IV. Międzynarodowemu Festiwalowi Filmów Animowanych "Animator".

  - „Angry man” to film o tajemnicach, które nie powinny być tajemnicami. To obraz wyjątkowy - powiedział wówczas wręczając nagrodę przewodniczący jury Piotr Dumała, ceniony twórca filmów animowanych, absolwent łódzkiej Szkoły Filmowej.
  Film był także zwycięzcą konkursu międzynarodowego II. edycji Se-Ma-For Film Festival

  TU OBEJRZYSZ FILMY SE-MA-FOR FILM FESTIVAL!

  Erotyka i śmiech
  Na Iplex.pl oglądać można też dwudziestominutową hiszpańska animację „Vicenta”, komedię z elementami groteski i... wątkiem erotycznym. Owdowiała Vicenta podejmuje próbę odszukania olbrzymiej fortuny, mimo iż przed śmiercią Alfredo, jej mąż, nie zdradził jej informacji o miejscu ukrycia. Postanawia szukać wszędzie. Wspierana przez pomocnego siostrzeńca podejmuje dość radykalne kroki...

  - Na podstawie tej kolekcji chcieliśmy pokazać, jak różnorodna i zaskakująca może być tradycyjna animacja stop motion, w której podziwia się nie tylko fabułę, ale plastyczność, artyzm, pomysł na środki wyrazu. Tu ograniczeniem dla twórców jest tylko ich własna wyobraźnia – tłumaczy Agnieszka Kowalewska, dyrektor łódzkiego Festiwalu.

  Przeciwwagą dla hiszpańskiej animacji może być wycinankowa historia „Viliama", której bohaterem jest chłopiec żyjący w rysunkowym świecie.

  Świat w Łodzi, Łódź w świecie
  Tak jak zagraniczne animacje za sprawą Se-ma-fora trafiają do polskich internautów, tak i animacje studia Se-ma-for coraz szerzej pojawiają się na platformach o zasięgu międzynarodowym. Swoje premiery miały już m.in. „Snępowina” Marty Pajek, „Fantastyczny sklep z kwiatami” Pawła Partyki czy „Dobro, piękno, prawda” Balbiny Bruszewskiej (na platformach Indieflix, Kinoplex czy Univercine). Szczególną estymą cieszy się „Danny Boy” Marka Skrobeckiego, który przez niespełna miesiąc na platformie YouTube Future Shorts zebrał ponad 17 000 widzów.

  Do końca roku Se-ma-for planuje umieścić na Iplex.pl jeszcze dziesięć premier.


  Więcej informacji na:

  Lubisz oglądać filmy animowane? Dowiedz się, kiedy są emitowane! Sprawdź program tv!

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo