Nowi Menedżerowie są zwykle awansowani bez umiejętności liderskich

Materiał informacyjny Tide Software
TIDE SOFTWARE URUCHOMIŁ 2-LETNIE STUDIA DLA MANAGERÓW W AKADEMII L. KOŹMIŃSKIEGO. 60% nowych menedżerów osiąga gorsze wyniki w ciągu pierwszych dwóch lat pracy . Wiele spółek, w tym technologicznych, w których jest duża liczba wysoko wykwalifikowanych specjalistów szuka rozwiązań, by przygotować swoich menedżerów do roli lidera.

Dużym wsparciem dla managerów są długoterminowe programy mentoringu i szkoleń. W odpowiedzi na te potrzeby Tide Software - jeden z wiodących w kraju dostawców platform komunikacyjnych CPaaS dla B2B i operator telekomunikacyjny - uruchomił w tym roku dla swoich managerów 2-letnie studia podyplomowe „Akademia Kompetencji Zarządczych” w Akademii Leona Koźmińskiego.

Odpowiednie przygotowanie do roli lidera zmniejsza rotacje i przede wszystkim poprawia efektywność pracy zespołów. Brak tego typu wsparcia to często efekt domina, błędy lidera, który nie jest przygotowany do swojej roli kończą się odejściem ludzi, brakiem wyników zespołu i wieloma innymi błędami.

Menedżerowie przygotowani do przewodzenia lub będący w tym procesie mają mierzalny, pozytywny wpływ na zaangażowanie i retencję ludzi w firmie.

Inwestowanie w szkolenie menedżerów zarówno przed jak i w trakcie objęcia przez nich nowej roli to gwarancja „stopy zwrotu”. Takie podejście przede wszystkim pozwala przygotować ich do wyzwań rynkowych, stale zmieniającego się otoczenia. Przejęcie roli liderskiej wymaga zaadaptowania się do nowej sytuacji, zmiany mentalności, dostarczania wyników poprzez innych i jednocześnie odpowiedniego wsparcia ludzi z zespołu – mówi Jolanta Hryniewicka, wiceprezes zarządu Tide Software.

PRZYGOTOWANIE DO BYCIA LIDEREM TO NIE ONBOARDING
Właściwy, dobrze zaplanowany onboarding sprzyja dobremu wejściu w rolę managera, ale nie zastąpi przygotowania pracownika do nowej roli. Onboarding to zapoznanie się z nowymi obowiązkami, przybliżenie ich, a nie nauka patrzenia na biznesu szerzej, z lotu ptaka.

Jolanta Hryniewicka, wiceprezes zarządu Tide Software mówi:W spółkach technologicznych jak Tide Software jest wielu wysoko wykwalifikowanych ludzi, technologicznych geeków. Błędnym przekonaniem jest, że świetny ekspert równie dobrze poprowadzi zespół. Dlatego potrzebuje pokierowania, wsparcia w karierze, zmianie podejścia, by mierzyć się z zupełnie nowymi wyzwaniami. Inwestycja w rozwój managera to także minimalizacja ryzyka błędów, które mogą mieć istotny wpływ na firmę.

SAMOŚWIADOMOŚĆ I „OBSESJA” NA PUNKCIE NAUKI
Robert Kaplan autor książki What you really need to lead podkreśla, że najważniejszym powodem, dla którego liderzy ponoszą porażkę jest brak otwartości na naukę, a nie np. niewystarczający poziom inteligencji lub umiejętności.

Gallup od kilkudziesięciu lat bada m.in. kluczowe umiejętności liderów, do których zalicza m.in.: budowanie relacji, rozwój ludzi, ich mocnych stron; umiejętność zarządzania zmianą, inspirowanie innych; krytyczna ocena informacji i w efekcie lepsze rozwiązywanie problemów, jasna komunikacja i słuchanie ludzi.

Pogram dwuletnich studiów podyplomowych „Akademia Kompetencji Zarządczych” na Akademii L. Koźmińskiego powstał z myślą o menedżerach zatrudnionych w strukturach spółki Tide Software – wyspecjalizowanych w dostarczaniu najwyższej jakości rozwiązań telekomunikacyjnych dla firm.

Jolanta Hryniewicka, Wiceprezes Tide Software podkreśla:Wybór Akademii Koźmińskiego jako partnera w rozwoju naszej kadry menedżerskiej był oczywisty. Zależało nam na doświadczeniu, ale też połączeniu wiedzy naukowej z najnowszymi badaniami oraz praktycznym podejściem. Jesteśmy w ważnym momencie zwiększania skali działania w Tide Software, ekspansji zagranicznej i dalszej profesjonalizacji procesów. To unikalny program w Akademii Leona Koźmińskiego, przygotowany z myślą o MŚP. Tide Software działa na dynamicznie zmieniającym się rynku technologii komunikacyjnych, z dużymi graczami m.in. z rynku finansowego, bankowego czy e-commerce. Dwuletnie studia to inwestycja w rozwój naszej kadry menedżerskiej. To zwykle wartość dodana, którą swoim pracownikom oferują międzynarodowe korporacje. Chcemy jednak, by takie możliwości rozwoju były dostępne również w mniejszych i średnich spółkach.

Program uwzględnia prace nad strategią firmy oraz jej plany biznesowe. Przed słuchaczami blisko 300 godzin wykładów i tyle samo ćwiczeń praktycznych. Wspólnie z naukowcami i praktykami biznesu słuchacze będą przygotowywać się do pełnienia strategicznych ról i rozwijać swoje kompetencje menedżerskie, związane m.in. z zarządzaniem zespołami, dbaniem o dobrostan, identyfikacją potencjału oraz motywacją. W ramach programu rozwijana będzie też wiedza z obszaru trendów ekonomicznych, przygotowania spółki do wykorzystywania szans rynkowych oraz reagowania na zagrożenia biznesowe. Warunkiem ukończenia studiów będzie przygotowanie i obrona projektu doradczego, związanego z wyzwaniami firmy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Nowi Menedżerowie są zwykle awansowani bez umiejętności liderskich - Strefa Biznesu

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki