Noworoczne spotkanie środowisk twórczych z arcybiskupem...

  Noworoczne spotkanie środowisk twórczych z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem

  Dariusz Pawłowski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Noworoczne spotkanie środowisk twórczych z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem
  1/19
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  Tradycyjne spotkanie świąteczno-noworoczne środowisk twórczych z metropolitą łódzkim księdzem arcybiskupem Grzegorzem Rysiem odbyło się w Kościele Środowisk Twórczych i sali Teatru Logos przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 22 w Łodzi.
  Spotkanie rozpoczęła msza święta, którą arcybiskup Grzegorz Ryś odprawił z rektorem Kościoła Środowisk Twórczych ks. Waldemarem Sondką.

  - Czy współczesny Kościół potrafi pójść do Betlejem? - pytał arcybiskup Grzegorz Ryś, odnosząc się do Ewangelii o mędrcach szukających Jezusa i podając przykład Heroda oraz mieszkańców Jerozolimy, którzy wiedzieli, gdzie jest Chrystus, wskazali drogę mędrcom, ale sami do Betlejem nie poszli. - Dzisiaj to jest pytanie do ludu Boga, którym jest Kościół. Jezus mówi nam, że pora się ruszyć. To jest ruch w kierunku misji - mówił.

  Na zakończenie liturgii została poświęcona kreda i kadzidło. - Jezus niczego nie gra, kiedy staje z nami. Niczego nie odgrywa, żadnej sztuki, po prostu jest prawdziwy w tym utożsamieniu się z każdym z nas, ze wszystkim tym, co ludzkie, co jest naszym ludzkim doświadczeniem. Ważne jest, by w nas było to samo pragnienie, aby się z Nim tak samo utożsamić, żebyśmy niczego nie odgrywali w naszym życiu! Myślę, że to są dobre życzenia w teatrze – życzył artystom arcybiskup łódzki.

  We wtorek arcybiskup Grzegorz Ryś spotka się z przedstawicielami świata nauki, a w sobotę - z nauczycielami i katechetami. Oba spotkania organizowane są w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zaraza katolicka sie rozprzestrzenia

  Zdelegalizować tychgłosicieli bzdur. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Jezus do muzeum.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  NIE dla konkordatu

  zyklonB (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  .

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo