Nowy Ośrodek Akademii Muzycznej w Łodzi. Zobacz wnętrza...

  Nowy Ośrodek Akademii Muzycznej w Łodzi. Zobacz wnętrza budynku za ponad 30 mln zł [ZDJĘCIA]

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Nowy Ośrodek Akademii Muzycznej w Łodzi. Zobacz wnętrza budynku za ponad 30 mln zł [ZDJĘCIA]
  1/40
  przejdź do galerii

  ©Paweł Łacheta

  Łódzka Akademia Muzyczna od wczoraj oficjalnie wzbogaciła się o Regionalny Ośrodek Kultury, Edukacji i Dokumentacji Muzycznej.
  Rok po inauguracji nowej Sali Koncertowej Akademia Muzyczna w Łodzi otworzyła w czwartek (25 września) kolejny nowoczesny budynek przeznaczony dla działalności edukacyjnej i kulturalnej uczelni. Gmach Regionalnego Ośrodka Kultury, Edukacji i Dokumentacji Muzycznej znajduje się przy al. 1 Maja 4, w sąsiedztwie pałacu, głównej siedziby uczelni.

  - Utworzenie Ośrodka ma ogromne znaczenie dla rozwoju uczelni, ponieważ zyskujemy nowoczesną przestrzeń do nauki - podkreśla prof. Cezary Sanecki, rektor AM. - Trzeba jednak zaznaczyć, że powstaje Ośrodek otwarty nie tylko dla studentów i pedagogów, ale również dla szerszego grona odbiorców.


  Oprócz sal wykładowych i ćwiczeniowych w Ośrodku znajdują się nowocześnie wyposażone pracownie językowe, komputerowe, pracownia kształcenia słuchu i badań nad percepcją słuchową dzieła muzycznego, biblioteka i fonoteka, archiwum, studio nagrań. Przygotowano także kameralną salę koncertowo-audytoryjną dla 200 osób. Pierwszy koncert odbędzie się 13 października.

  Budynek powstał w ramach projektu wartego blisko 30 mln zł, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt obejmuje także budowę Sceny Letniej AM na dziedzińcu pałacu i utworzenie Cyfrowego Archiwum Utworów Muzycznych.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo Akademia! Brawo Władze

  Kostr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Akademia pokazuje, że można racjonalnie i według potrzeb. Jeden z nielicznych przypadków właściwego wykorzystywania funduszy UE w Łodzi.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo