Nowy sprzęt za 10 mln zł w szpitalu im. Matki Polki...

  Nowy sprzęt za 10 mln zł w szpitalu im. Matki Polki [ZDJĘCIA]

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Nowy sprzęt za 10 mln zł w szpitalu im. Matki Polki [ZDJĘCIA]
  1/6
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki zakupił sprzęt do ratowania wcześniaków o wartości 10 mln zł. To największe zakupy od wielu lat. Dzięki temu 1,5 tysiąca dzieci hospitalizowanych rocznie w klinice neonatologii i intensywnej terapii dla noworodków, ma jeszcze większe szanse na przeżycie.
  W szpitalu im. Matki Polki co roku przychodzi na świat ponad pięć tysięcy maluchów. Siedem proc. z nich rodzi się przedwcześnie, często ważąc mniej niż kilogram. Lekarze, robią wszystko by uratować im życie.

  - Województwo łódzkie jest w czołówce, jeśli chodzi o liczbę urodzonych wcześniaków. Jesteśmy też w czołówce, jeśli chodzi o liczbę uratowanych dzieci. Nie chodzi tylko o to, czy przeżyją, ale także o jakość ich życia.
  Dziś potrafimy leczyć dzieci nawet z bardzo niską wagą urodzeniową, które w przyszłości bez problemu potrafią dogonić rówieśników - mówi prof. Ewa Gulczyńska, kierownik kliniki neonatologii w ICZMP.

  Szpital im. Matki Polki dostał osiem i pół mln z Unii Europejskiej. Brakujące 1,5 mln zł dołożyło Ministerstwo Zdrowia. Dzięki temu Instytut zakupił ponad 320 specjalistycznych urządzeń. Najważniejsze z nich to światowej klasy stanowiska do resuscytacji na sali porodowej, inkubatory dla dzieci z bardzo niską wagą urodzeniową, kardiomonitory, które monitorują nie tylko akcję serca, ale nawet pracę mózgu.

  Kliniki dostały także mobilne aparaty do diagnostyki m.in. respiratory, aparat do USG i RTG, który można przywieźć do małego pacjenta, zamiast wozić go po szpitalu na badania.


  Zapisz się do newslettera

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  NFZ zabierze ?

  Chochoł (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 68 / 37

  A Niszczycielski Fundusz Zagłady da szpital do likwidacji, lub nie podpisze kontraktów.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo