MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Łodzi. Nagrody finansowe dla najlepszych nauczycieli. Docenieni za pomoc uczniom z Ukrainy 5.10.2023

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej władze Łodzi nagrodziły 151 nauczycieli i dyrektorów przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uroczystość odbyła się w środę 4 października w Urzędzie Miasta w Łodzi.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej władze Łodzi nagrodziły 151 nauczycieli i dyrektorów przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uroczystość odbyła się w środę 4 października w Urzędzie Miasta w Łodzi. Grzegorz Gałasiński
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej władze Łodzi nagrodziły 151 nauczycieli i dyrektorów przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uroczystość odbyła się w środę 4 października w Urzędzie Miasta w Łodzi.

Nagrody dla nauczycieli: 8 tys. zł

Nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi o wartości 8 tys. zł przyznano osobom, które w ostatnim roku swoją postawą i ciężką pracą dawały przykład całemu środowisku. Uhonorowani pracownicy łódzkiej oświaty to m.in. osoby, które wprowadzają innowacyjne metody nauczania oraz wspierają uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zobacz więcej zdjęć

- Edukacja wymaga ciągłych zmian, a państwo doskonale potrafią się do nich przystosować. Rozumiecie potrzeby, pragnienia i marzenia naszych uczniów. Przecież właśnie od państwa często zależy to, na jakich dorosłych wyrosną nasze dzieci. Dostrzegamy, a przede wszystkim doceniamy waszą odwagę w podejmowaniu decyzji, wasz upór, determinację i poświęcenie – zaznaczyła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Nagrody dla nauczycieli: większe nabory

Wyróżnienia otrzymali też nauczyciele i dyrektorzy, którzy szybko reagowali i dostosowywali placówki do zmieniających się okoliczności związanych m.in. ze zwiększonym naborem do szkół ponadpodstawowych. Nagrody przyznano również za działania na rzecz uczniów z Ukrainy.

-Wiemy, że w oświacie potrzeba serca i pasji. Oprócz tego liczy się też siła, a tej państwu zdecydowanie nie brakuje. Te nagrody to dowód na to, że wasze codzienne starania mają sens. Widzimy, ile miłości na co dzień dajecie naszym uczniom, również tym ze specjalnymi problemami. Ta praca oznacza często ogromne poświęcenie, ale jednocześnie przynosi mnóstwo satysfakcji - mówiła wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Napięcie wokół Tajwanu. Chiny rozpoczęły manewry

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki