Oddział rehabilitacji w szpitalu im. Jonschera czeka na...

  Oddział rehabilitacji w szpitalu im. Jonschera czeka na pacjentów [ZDJĘCIA]

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Oddział rehabilitacji w szpitalu im. Jonschera czeka na pacjentów [ZDJĘCIA]
  1/15

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Grzegorz Gałasiński

  Przez dwa lata remontowany oddział rehabilitacji w szpitalu im. Jonschera czekał na nowych pacjentów. W środę pięknie zmodernizowane sale po raz pierwszy wypełnią się chorymi.
  Władze szpitala im. Jonschera zakończyły już remont zabytkowego budynku na terenie szpitala. Jego modernizacja, założenie windy i wyposażenie kosztowały bagatela 7 mln zł. Dwa miliony szpital wygospodarował ze środków własnych. Pięć milionów przekazały władze Łodzi z budżetu miasta. Wczoraj można było oglądać efekt prac.

  Na pierwszym piętrze znajduje się stacjonarny oddział rehabilitacji. Na poddaszu sale do ćwiczeń. Na wyposażenie i remont poddasza władze szpitala wydały 3 mln zł. Dzięki temu pacjenci "Jonschera" będą się leczyć na najlepiej wyposażonym oddziale w mieście.

  - Rehabilitacja w szpitalu im. Jonschera cieszy się bardzo dobrą opinią nie tylko w Łodzi, ale także poza granicami województwa. Przez lata ten oddział pracował w bardzo złych warunkach. Teraz to się zmieni - mówi Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi ds. służby zdrowia.

  Trafiają tu chorzy po udarach, operacjach i wypadkach komunikacyjnych. Wielu z nich wychodzi ze szpitala o własnych nogach.

  - W szpitalu mamy oddział rehabilitacji neurologicznej z 27 łóżkami, oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej z 10 łóżkami i oddział rehabilitacji dziennej. Każdego dnia na terapię przychodzi tu około 30 osób. Rocznie rehabilitujemy około tysiąca pacjentów. Najważniejsze jest jednak to, żeby trafiali do nas możliwie szybko. W przypadku udaru najbardziej liczy się pierwszy miesiąc - tłumaczy dr Elżbieta Miller, ordynator oddziału rehabilitacji.

  Budynek, w którym znajduje się rehabilitacja, był wyremontowany już dwa lata temu. Pacjenci trafią tu jednak dopiero teraz. Dlaczego?

  - Musieliśmy najpierw wyprowadzić z "Jonschera" dużą "internę" do szpitala im. Jordana. Tam jeszcze trwał remont. Kiedy to zrobiliśmy zyskaliśmy miejsce na utworzenie stacjonarnych oddziałów rehabilitacyjnych. Dzięki temu przenieśliśmy całą rehabilitację do jednego budynku, bo ci pacjenci nie mogą chodzić między pawilonami - tłumaczy Bożena Woźniak, dyrektor szpitala im. Jonschera.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oddział rehabilitacji w szpitalu Jonschera

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 40 / 24

  Pani Dyrektor dzięki Pani determinacji mamy oddział na miarę XXI wieku.
  Trzy lata temu leżałam na rehabilitacji, warunki bardzo kiepskie ale za to personel oddany pacjentom podziwiałam że w...rozwiń całość

  Pani Dyrektor dzięki Pani determinacji mamy oddział na miarę XXI wieku.
  Trzy lata temu leżałam na rehabilitacji, warunki bardzo kiepskie ale za to personel oddany pacjentom podziwiałam że w takich warunkach lokalowych można rehabilitować tylu ciężko chorych ludzi.zwiń

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »