MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Odkrywka węgla brunatnego w Złoczewie. Kto popiera?

Redakcja
Burmistrz Złoczewa Jadwiga Sobańska chce zapytać mieszkańców gminy, co sądzą o planowanej odkrywce węgla brunatnego niedaleko Złoczewa. W ciągu kilku lat euforia związana z kopalnią trochę ostygła.

- Od momentu, kiedy pojawił się pomysł dotyczący po-wstania odkrywki węgla brunatnego koło Złoczewa i kiedy była ona tak mocno akceptowana przez nasze społeczeństwo, upłynęło już sporo lat. Dlatego opinia na ten temat się zmienia. Przybywa zwolenników, ale też i przeciwników kopalni - wskazuje Jadwiga Sobańska. - Ludzie mają prawo zmienić zdanie. Ja do tej pory mówiłam w imieniu społeczności gminy Złoczew, że zdecydowana większość opowiada się za odkrywką. Natomiast chciałabym zaktualizować stanowisko społeczności złoczewskiej. Żeby nie być gołosłowną, postanowiłam zorgani-zować konsultacje społeczne w tej sprawie.

Burmistrz podkreśla, że do mieszkańców trafiło dużo materiałów dotyczących negatywnych skutków odkrywki. Zostały one opublikowane przez aktywistów ekologicznych. Powstało też stowarzyszenie przeciwne odkrywce.

- A pozytywnego PR-u dla węgla brunatnego jakoś nam brakuje. Chciałabym, aby były spotkania ze znawcami tematu. Aby przyjechali do nas wójtowie Rząśni i Sulmierzyc i opowiedzieli mieszkańcom o tym, co to znaczy mieć na swoim terenie odkrywkę - mówi burmistrz Sobańska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki